dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom szkieletowy "Polny"- projekt własny

Rekuperator TECH KLIM Janusz Wierzbicki Świętochłowice

Oceń ten wpis
Pan Janusz zrobił nam instalację rekuperatora
Z 5 firm od jakich dostałem ofertę wybrałem Pana Janusza za solidną wycenę i dobranie odpowiedniej mocy rekuperatora 500m3/h. 4 pozostałe wysłały oferty na 300 m3/h pomimo tego że dom potrzebuję większej wymiany i było to jasno napisane. Ceny wszystkich ofert za instalację i robociznę było podobne/ jakby się zmówili.
Instalacja jest fachowo zrobiona. Mamy 12 anemostatów. Większość rur pociągniętych jest w ścianach.
Szczerze polecam
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar kamilb1987b
    domek nie wygląda na zbyt duży i 300m3/h to chyba by starczyło. czemu musi być większa wymiana powietrza?
  2. Avatar Domypolne
    Pozory mylą. Dokładnie mamy 450 m3. Mając reku 300 musiałbym trzymać go na maksa cały czas bez zapasu a tak chodzi na 50% i jest ok i mniejsze zużycie Prądu.
    Byliśmy wczoraj u znajomych. Też mają dom i byli godzinę po kolacji. Cały smród z kuchni było czuć w salonie. W takich chwilach docenia się posiadanie reku. Zapachy są usuwane i czuć zawsze świeżość.
  3. Avatar kamilb1987b
    a nie jest tak że wymienia się powietrza tyle ile się go zużywa czyli 30m3/h/osobę? cała kubatura musi być wymieniona?
  4. Avatar Domypolne
    Był Kominiarz. Policzył przepływ i ustawił anemostaty twierdząc, iż reku musi chodzić na najwyższym biegu, aby była prawidłowa wymiana powietrza. Nie pytał ile osób przebywa w pomieszczeniach. Ja nie pytałem, czy ustawienia wymiany powietrza są zależne od ilości osób.
    Reku chodzi u mnie na 2 biegu, czyli wymiana jest na poziomie 250m3/h
  5. Avatar kamilb1987b
    nie wiedziałem że kominiarz ustawia reku. a co jak w domu nie ma kominów?
    a jak za dużo jest wymienianego powietrza to nie jest w domu za sucho czy coś takiego?
  6. Avatar Domypolne
    Nasz reku chodzi na 250 non stop. Co do suchego powietrza, to nie czujemy go. Mam sygnały od znajomych, że mają suche powietrze i używają nawilżaczy. Czemu u nas nie ma suchego powietrza, nie wiem.