dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

AMI budują Domek

Okna Dako - NIE POLECAM

Oceń ten wpis
Witam
poniżej opiszę moje przeboje z firmą DAKO. Wybrana została jako duży i porządny producent - niestety w moim przypadku sprawdza się tylko to pierwsze i w jak najgorszym słowa tego rozumieniu.

Zamówiliśmy okna ciepłe, na profilu VEKA ALphaline 90+, 3 szybkowe, z ciepłymi ramkami i argonem. Nie chciałem na oknach oszczędzać gdyż mamy bardzo przeszklony dom. Zamówienie było drogie , trudno - oczekiwaliśmy potraktowania poważnego za taką kwotę....

Buduje dom juz ponad rok, zamówienie okien zostało podzielone na 3 etapy. Niestety dla mnie i mojej budowy - każde z zamówień wiązało się z REKLAMACJĄ.

1. Zamówienie okien.
Wszystkie okna które nie miały styku z posadzką (której wtedy nie było), okno narożne w kuchni - oczko w głowie żony, wyeksponowane i piękne. zamówienie na 13 okien.
Reklamacja: a) słupek okna łączącego okno w kuchni - z bąblami na okleinie, b) porysowana szyba w oknie w jadalni, uszkodzona rama skrzydła okna (przetarta).

Cóż - myślimy , zdarza się, mamy tyle okien, bywa ze coś się zespsuje w transporcie albo coś przeocza.... , przyjechał pan z Dako, pospisywał co trzeba - czekamy.

2. Składamy drugie zamówienie (po posadzkach).
Wszystkie witrynki do ziemi - 2szt, wszystkie drzwi balkonowe - 2szt.

Reklamacja: WSZYSTKIE OKNA ZESPOLONE - z 2 zamówienia, mają inny kolor ramek w środku szyby !!!. Wygląda to tragicznie gdy szyby są obok siebie. Pierwsze brązowe, drugie rude...... DAKO zmieniło w międzyczasie producenta szyb.....

Reklamacja: Uszkodzona rama balkonu 1. Przetarta w 3 !! miejscach. - Czy oni nie mają tam działu jakości ?

Reklamacja: Uszkodzony słupek balkonu 2. Okleina odchodzi w 3 miejscach. !

Reklamacja: Reklamacji. Szyba która przyjechała do Reklamacji 1 (porysowana) - ma inny wymiar niż potrzeba - nie została wymieniona. Wymieniono słupek okna narożnego i ramę okna (przetartą.) Ciągle czekamy na wymianę szyby z reklamacji nr.1.

W międzyczasie (przed montażem 2) złożyliśmy zamówienie na okno tarasowe HST.

Przyjeżdża HST. po tygodniu od montażu zamówienia nr.2. Na HST czeka się dłużej niż na inne produkty . Wygląda dobrze.... aż do zamontowania i sprawdzenia pionów.

Reklamacja: Rama HST jest spaczona, nie trzyma pionu. Przez to odbój drzwi przesuwnych działa tylko na dole. górny ma jeszcze 1 cm. Masakra.

Reklamacja: Ramka szyby HST - ruda a nie brązowa.

Przyjechał Pan z DAKO, pospisywał protokolarnie uszkodzenia, stwierdził iż przekaże do kierownika....

Za tydzień mamy ekipę od rolet, za dwa od ocieplenia domu, Reklamacje RAM okna balkonowego, RAMY HST, są tutaj krytyczne - jeżeli DAKO nie wymieni tych elementów przed ociepleniowcami czekają ich dodatkowe koszta - związane z montażem i ociepleniem tych miejsc. (szyby i słupek - nie są krytyczne, można wymieniać je później....)

Takie są moje perypetie. Zainteresowanych zapraszam po zdjęcia. Jesteśmy MEGA NIEZADOWOLENI z jakości okien DAKO. Każde zamówienie to REKLAMACJA i oczekiwanie długich tygodni na wymianę....
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar awca
    To sa dranie, współczuje. Buduję ten sam dom. Okna na tych samych profilach zamawiałem w firmie FILPLAST, wspaniała współpraca wszystko doskonale pasuje i pracuje.
  2. Avatar Tomaszs131
    Wspolczuje, gdyz wiem ze montaz okien jest niezwykle istotnym elementem przed nastepujacymi po nich etapami budowy. Mam nadzieje, ze firma stanie na wysokosci zadania i zdola uporac sie z problemami na czas.
  3. Avatar agairadek
    witam
    my wzieliśmy PLASTIMET 3 szybki złoty dąb
    na razie montaż bez zastrzeżeń
    gapię się na fszystko jak gekon w muchę ale póki co nic nie zauważyłem
    okna nieźle wyglądają ale przedstawiciel raczej cenił 2 szyby bo chłodniejsze ale zawiasy mniej w d.. dostają
    na razie ok ale pożyjemy zobaczymy
    ps jakiś kij obciął mi przewody na zewnątrz i próbował włamać się do środka
    I TO K.. JEDNEJ NOCY
    polecam alarm z interwencją ja już jestem do przodu
    polecam ochronę........ no co wy
    pozdrawiam
    air
  4. Avatar piotrek0m
    Wziąłem okna firmy EMPOL mają zakład pod Wrocławiem. Profile SCHUCO, 3 szyby... jestem zadowolony z montażu i z okien...także w kolorze ZŁOTY DĄB. Dosyć popularny kolor

    No i się ogrodzę... tył i boki na gotowo - panele 3D, przód póki co siatką leśną... zawsze to jakieś utrudnienie w dotarciu pod domek, szczególnie, że dzień coraz krótszy... Kurcze, alarm mam, ale często mi ptaki go włączają... kilka razy jechałem już w nocy...
  5. Avatar AMI budują Domek
    też miałem alarmy, w nocy - do momentu gdy nie zamontowałem światła działającego na ruch - problem się skończył. Zwierzaki....