dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kup pan cegłę, czyli nasze budowanie świata- dziennik budowy

Rekuperator, kanały, pstryczki i sufity.

Oceń ten wpis
22 września 2014 r.
Prace na budowie nabrały przyspieszenia.
Zakończone zostały prace przy sznurkowaniu wełny między wiązarami w części mieszkalnej





Pozostały dwa metrowe kawałki do uzupełnienia: jeden w spiżarni- będzie tam zamontowany piecyk gazowy z zamknięta komorą spalania do podgrzewania CWU- a piecyk musi mieć komin dwuścienny- trzeba ów komin zainstalować robiąc mu przepust w dachu.(piecyk i komin zostały już zamówione) Druga luka jest w łazience- stamtąd nam najwygodniej włazić na stryszek i podłączać kanały wentylacji mechanicznej.
Na ścianie w garażu swoje miejsce znalazł rekuperator





Kanały czerpni/GWC , nawiewny i wywiewny zostały ocieplone 5 cm wełną, owinięte folią aluminiową i folią spożywczą.. mniam, mniam...wyszły z tego niezłe kiełbaski...Skrzynki rozprężne znajdują się na stryszku w centralnej części domu. Kanały łączące rekuperator i skrzynki rozdzielcze nawiewu i wywiewu, wykonane są ze spiroflexów o średnicy 160 mm. Kanał czerpni/ GWC wykonaliśmy ze sztywnej rury i też ociepliliśmy. Na ścianie garażu zrobiliśmy ściągawkę położenia rączki przepustnicy w zależności skąd będzie czerpać powietrze. To na wypadek sklerozy, która nas może dopaść lada moment.
Dziś doszła przesyłka z kolanem 90 stopni, które ma ułatwić przejście kanału wyrzucającego do wyrzutni, która będzie w podbitce dachu nad garażem. Tego kanału jeszcze nie robiliśmy. Naciągaliśmy te rury spiro w celu uzyskania z jednego metra 3 metrów, ale i tak nam zbrakło. Za mało mamy też nypli spinających rury. Trzeba dokupić.
Pan D. zrobił nam niespodziankę i w sypialni zamontował już konstrukcję podwieszanego sufitu.





Przestrzeń między profilami a wiązarami została wypełniona 5 cm wełną. Śmigalska namacalnie poczuła różnicę między wełną tej samej grubości, ale o różnej lambdzie. Między profile wpychała wełnę o współczynniku 35- ta była sztywna, zwarta. Rury spiro owijała wełną o współczynniku 39 nabytą od sąsiada (została mu jedna paczka). Ta wełna- była to unimata Isovera- rozłaziła się w palcach i w ogóle nie trzymała kształtu. Wpychanie tego między profile byłoby mordęgą. Zdjęcia docieplonego sufitu będą później.
Po ponad dwutygodniowym oczekiwaniu od momentu złożenia zamówienia na budowę dotarły gniazdka, włączniki i ramki. Sklep się zrehabilitował i do paczki włożył różne gratisy.



Pan D. dzisiaj zaczął je montować. Dotarły też zamówione płyty gipsowo-kartonowe i folia paroszczelna. Brakuje jeszcze taśmy, wkrętów do płyt i masy szpachlowej.



Śmig zakończył prace przy konstruowaniu drewutni. Efekt jest zadowalający.











Zamówione zostały płytki do spiżarni- klasyczne, białe. Trzeba je przykleić przed montażem piecyka. Dotarły części do tablicy rozdzielczej. Podczas weekendu kabelki w tablicy zostaną spięte. Powoli przygotowujemy papiery do złożenia ich u dystrybutora energii. Mamy nadzieję jak najszybciej podpisać umowę na prąd docelowy.
Niedzielne popołudnie było tak paskudnie szarobure, że Smigalskim całkowicie odszedł zapał do pracy. Rozstawili sobie dwa fotele , wyciągnęli nogi i delektowali się takim widokiem





Za oknami wiało, lało jak z cebra, a im towarzyszyło kocie mruczenie





PS. Ziuta jest w ciąży.......


Pozdrawiam czytających
Ś-ś
Sprzedam za 50% wartości kanały do wentylacji mechanicznej fi 75. Odbiór osobisty. Kupowałam po 50 m zielonego i niebieskiego i trochę każdego zostało.
Kontakt na priv.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Robert Skrybicze
    Cały czas jesteście przed nami, fajnie, mamy się na kim wzorować :]
  2. Avatar ditomasso
    Cytat Napisał Robert Skrybicze
    Cały czas jesteście przed nami, fajnie, mamy się na kim wzorować :]
    Robert, a kota już macie? Bo Śmigalscy mają już wielokocie

    Śmigalska, fajne jest to, że na tej Waszej budowie cały czas życie tętni. A Ziuta ma zapiecek, niczym Bonifacy
  3. Avatar ditomasso
    Drewutnia bardzo mi się podoba. Już Śmigam po takie panele do Lolka
    Mój Mąż Inwestor też sklepał ostatnio drewutnię, ale tylko taką mocno tymczasową, z palet, które zalegały na budowie.
  4. Avatar effa_s
    śledzę z uwagą od jakiegoś czasu i nie mogę wyjść z podziwu! Skąd Wy to wszystko wiecie i ile macie jeszcze zapału do kontynuacji budowy!? U nas też prace się posuwają, ale duuużo wolniej
  5. Avatar mariusz242
    Witam
    też planuję zakup opraw Ospel As. Czy możesz napisać w jakim sklepie kupowaliście? Pozdrawiam
  6. Avatar śmig_śmigalska
    Cytat Napisał effa_s
    śledzę z uwagą od jakiegoś czasu i nie mogę wyjść z podziwu! Skąd Wy to wszystko wiecie i ile macie jeszcze zapału do kontynuacji budowy!? U nas też prace się posuwają, ale duuużo wolniej
    Budowa zaczęła się 4 lata temu (etap papierów i zakupu działki, a potem z nudów wędrowałam po różnych zakamarkach forum. Tam natknęłam się na szalone dyskusje adama_mk o wentylacji, enia, forresta, Piotra Batury o piecokominkach i wsiąkłam na wiele miesięcy. Robiłam notatki szkice, pytałam.. i jakoś się to ułożyło w całość.
    Zapał to już jedzie na ostatnim oparku,. Śmigalscy zaczynają odczuwać zmęczenie materiału. Jesteśmy w korzystnej sytuacji, bo pacholęta wyleciały z gniazda, można z lekka odpuścić bieżące obowiązki domowe, żyć kilka miesięcy z wieszakiem na kółkach zamiast szafy.
    ten domek jest na naszą jesień życia, warto mu poświęcić energię.
  7. Avatar śmig_śmigalska
    Cytat Napisał mariusz242
    Witam
    też planuję zakup opraw Ospel As. Czy możesz napisać w jakim sklepie kupowaliście? Pozdrawiam
    Kupowałam w sklepie TUTAJ
    Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru.
  8. Avatar śmig_śmigalska
    Cytat Napisał Robert Skrybicze
    Cały czas jesteście przed nami, fajnie, mamy się na kim wzorować :]
    Śmigalscy podglądali artixa1 z Bursztyna- ten to dopiero jest wzorcowy okaz. My to tylko nędzna imitacja z chęciami przerastającymi możliwości. Ale miło jest usłyszeć dobre słowo. Życzę szybkiego finiszu.
  9. Avatar śmig_śmigalska
    Cytat Napisał ditomasso
    Robert, a kota już macie? Bo Śmigalscy mają już wielokocie

    Śmigalska, fajne jest to, że na tej Waszej budowie cały czas życie tętni. A Ziuta ma zapiecek, niczym Bonifacy
    Tylko jak pogodzić psa z kotem? Chwilowo drą koty Do wielokocia jeszcze nie doszło
    Kot sztuk jeden, pies takoż. Stan na 23 września 2014
    Ditomasso, palety to podstawa każdej drewutni.