dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

otwarty3

Pękające belki

Oceń ten wpis
Konstrukcja dachu w "Otwartym 3" robi wrażenie właściwie na każdym, kto przyjeżdża na naszą budowę. Niestety, jak już wiadomo z poprzednich wpisów, dach tani nie był, a teraz pojawia się kolejny problem. Pęknięcia belek balkonowych, podwieszonych na stalowych podciągach.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Male_IMG_1329.jpg
Wyświetleń:	411
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	323393

I co z tym teraz zrobić? Najgorsze jest to, że elewacja w miejscu połączenia tych belek z domem jest już właściwie wykonana, więc wymiana belek pociągałaby za sobą zniszczenie części elewacji. Wykonawca proponuje wypełnić pęknięcia klejem, zamaskować je jakoś, a zamiast stalowych podkładek wykonać coś w rodzaju obręczy ze stali nierdzewnej na każdą belkę. Mam dylemat.

Nie tak dawno mieliśmy na budowie drugą wizytę forumowiczów, którzy postanowili wybodować "Otwartego 3" po drugiej stronie Poznania. Dowiedziałem się, że mój blog prawie przyczynił się do zrezygnowania przez nich z tego projektu, a tu znowu piszę o problemach (K. i K. - powodzenia ).

Informuję zatem, że tak ogólnie wcale nie jest źle Da się ten dom wybudować Tylko trzeba policzyć dobrze koszt dachu, balkonów i okien, a jeśli dom ma wyglądać tak jak na wizualizacjach, to trzeba jeszcze doliczyć koszt ozdobników w tynku i szklanych barierek, które wg. naszych poprzednich gości wyceniane są na ok. 20 tys. Reszta jest chyba w miarę standardowa.
Tagi - katalog słów kluczowych: pękające belki, więźba Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Gagandzia
    Nam polecili kupić drewno jakieś dodatkowo klejone... Strasznieeee drogie i mało kto je miał...
  2. Avatar otwarty3
    To jest drewno klejone. Wszystkie płatwie/murłaty oraz konstrukcje balkonów są z drewna klejonego.
  3. Avatar sailordent
    Cześć
    Ja też zauważyłem u mnie podobny problem. Konsultowałem się nawet z konstruktorem tego budynku pytając jak daleko od skraju belki powinno być umieszczone cięgno napisał że może być 10 cm dla bezpieczeństwa zrobiłem 15 a i tak pekło boję się tego jak będzie to wyglądać po zimie i czy utrzyma cały balkon
  4. Avatar RSG
    Witam. Jaki ciąg użyłeś to podwieszanego balkonu ? Chodzi mi czy to był pręt stalowy nierdzewka włożony w rurę stalową również nierdzewka i jaką dałeś średnice tego prętu? Jeżeli chodzi o pękające belki użyje obejmy dodatkowo mam nadzieję że w pełni się sprawdzi.
  5. Avatar otwarty3
    Musiałbym wyciągnąć projekt albo mierzyć na budowie, ale na ostatniej "naradzie" jaką mieliśmy na budowie z wykonawcą, kierbudem i dwoma innymi fachowcami ustaliliśmy, że wszystko jest zgodnie z projektem. Jeśli chodzi o rurę to nierdzewka. Pręt w środku już nie.