dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom na wąską działkę, tani w budowie.

Geodeta, projektant i projekt zjazdu na drogę gimnną

Oceń ten wpis
Najbliższa przeszłość:
W tym tygodniu zdecydowałem się na konkretnego geodetę i złożyłem zamówienie na wykonanie mapy do celów projektowych.

Ceny jakie zaproponował:
mapa do celów projektowych: 900.00
wytyczenie budynku na gruncie na podstawie projektu budowlanego: 550.00
pomiar powykonawczy: 900.00

Porównałem ceny w 3 firmach. Ta była po środku, jednak zdecydowałem się na nich gdyż poprzednia właścicielka działki korzystała właśnie z tej firmy podczas rozgraniczenia. Może to nic nie ułatwia, ale wyszedłem z założenia że jeśli by coś spaprali podczas rozgraniczenia to teraz Ci sami ludzie będą się "kulać" z ewentualnymi problemami.

Sprawa kabla nieco się wyjaśniła za pomocą poczty pantoflowej. Chociaż oficjalnej odpowiedzi z Orange'a jeszcze nie dostałem, dowiedziałem się że jeden z sąsiadów dostał odszkodowanie za kabel (jakieś groszowe sprawy). Zatem, prawie pewne że i na mojej działce kabel został ułożony bezprawnie. Pozycja negocjacyjna w takiej sytuacji rośnie.

Właśnie nawiązałem kontakt mailowy z projektantem, którego mam z polecenia.
O cenach będę mógł powiedzieć coś więcej po spotkaniu.
Projektant, na swojej stronie zamieścił informacje że zajmuje się również nadzorem budowlanym (Kierownik budowy). Zatem może i tutaj skorzystam z jego usług.

Najbliższa przyszłość:
1. Rozmowa z projektantem. Ocena kompetencji, cen oraz zachowania względem klienta. Przecież może być różnie. Jeśli człowiek nie da się lubić, nie dostanie moich pieniędzy.
2. Jeden ze składników zlecenia dla projektanta, to projekt zjazdu + operat wodno-prawny (który zostanie zlecony firmie trzeciej). Zachodzę w głowę czy podana cena to pomyłka?
Przypominam, pomiędzy działką a drogą jest rów melioracyjny.
Aby wykonać zjazd na drogę gminną, muszę wykonać przepust i zdobyć pozwolenie wodno-prawne, do którego będzie prawdopodobnie potrzebny operat wodno-prawny.
Cena za operat podana przez projektanta to 2000.00, za projekt zjazdu 700(wszystko netto). Jestem w lekkim szoku. Wychodzi na to że na sam zjazd trzeba będzie zaplanować jakieś 5000.00. O ten temat dopytam na forum oraz jutro w UG.

Wnioski:
Trzeba nabrać tempa w działaniu, aby wszystko zgrać w czasie i dostać pozwolenie na budowę, co jest moim podstawowym celem nr 1 na ten rok.
Uzyskane dokumenty mają swoją datę ważności i jeśli któraś z procedur się nadto przeciągnie, będą to dodatkowe bezsensowne koszty. Wszystko zrobione w roku 2018 poza celem nr 1, będzie ponad program.

Strategia działania:
Cel nr 1 - pozwolenie na budowę.
Cel nr 2 - wykonanie zjazdu (w obecnej chwili auto stoi na poboczu drogi i przeszkadza w ruchu drogowym).
Cel nr 3 - podłączenie prądu.
Cel nr 4 - podłączenie wody lub studnia.
Cel nr 5 - fundamenty (było by bajecznie zdążyć w tym roku).
Tagi - katalog słów kluczowych: geodeta, ibis2, zjazd Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze