dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Dziennik budowy Joli i Macieja - Dom pod jemiołą 3

    Nadszedł czas na pierwsze działania na działce. Na pierwszy ogień poszło zdjęcie wartwy urodzajnej ziemi. Akcja organizowana przy okazji zdejmowania ziemi u szwagra na działce obok, więc pomniejszona o połowę kosztów dojazdu koparki/spychacza/cata :). Dla zainteresowanych godzina pracy to 78 PLN, a zdjęcie tych około 180m2 zajęło 3 godziny. NIestety koparka co po chwila zapadała się w grunt - okazał się być dość miękki no i trochę wilgotny - jak to na Szczepankowie. Poniżej ...
  2. Dziennik budowy Joli i Macieja - Dom pod jemiołą 3

    Teraz kilka słów o działce. Zlokalizowana w malowniczej dzielnicy Poznania - Szczepankowie. Wielkość działki to 1599m2, z czego 87m2 to droga dojazdowa, ponieważ działka znajduje się w drugiej linii zabudowy. Jako ciekawostkę mogę podać, że urząd ustalił obowiązującą linię zabudowy na 9m od granicy z działką z pierwszej linii zabudowy. W związku z tym dom będzie usytowany w następujący sposób:

    ...
  3. Dziennik Marty i Dawida (CODZIENNY)

    A taki mam plan na izolacje pionowa fundamentow...



    zrobim tak, ze folie kubelkowa od strony wewnetrznej fundamentu ulozymy w wykopie, przed zalaniem betonu - zeby nie trzeba bylo pozniej odkopywac, a strona zew fundamentow i tak bedzie odkopana, bo trzeba zrobic drenaz, wiec wtedy damy folie kubelkowa, dren i zwir - jak na rysunku.

    Mam nadzieje, ze bedzie dobrze :wink:
  4. Blog budowlany Fidela

    I dotarliśmy do pierwszej kwestii przełomowej - a co z Bąblem?
    Do szkoły 2,6 km - nie jest daleko ale też nie jest blisko. Nikogo w pobliżu kto mógłby się zająć Maluchem. Wymieniam poglądy z koleżanką z Forum. Ona jest dobrej myśli - ja nie do końca - martwię się.
    Kombinujemy co zrobić z Bąblem jak żona wróci do pracy - macierzyński i urlop niedługo jej się kończą - dylematy przed nami i my musimy je rozwiązać!
    CDN
  5. Blog budowlany Fidela

    To tak samo jak widzisz w filmie aktora i myślisz - gdzie on grał??
    Ja miałem tak samo z działką i terenem wokół. Takie pytanie "z tyłu głowy".
    WIEM!!!
    Widziałem tą działkę na forum Muratora! Piszę niezwłocznie do właścicielki Dziennika od tej działki i nawiązujemy kontakt. Rozmawiamy o sprzedawcy itp.
    Z Żonką jesteśmy prawie zdecydowani, choć wysiłek finansowy niekiepski - 42 tys zł.
    Po sprawdzeniu stanu księgi wieczystej, planu ...
Strona 1 z 12