dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Co dalej i trochę wizualek

    Teraz pora na przeproszenie się z budową i dalsze kroki. Co nowego:

    Chyba najważniejsze wydarzenie to to, że zrezygnowaliśmy z podłogówki (oczywiście poza łazienkami). Powody są właściwie dwa:

    a) nasz pies jest zimnolubny i nie lubi podgrzanej podłogi. Wyraźnie, nawet w dość chłodnie dni, unika miejsc wygrzanych.
    b) pomieszkałem trochę z podłogówką i powiem szczerze, że zniechęciła mnie jej bezwładność. Pewnie da się to wyregulować, ale w okresie przejściowym ...
  2. Żyję i odpowiadam na pytania

    Potężnie zaniedbałem dziennik. Powód jest prosty - wziąłem sobie w ostatnim czasie wolne od budowy. Przyczyn było trochę, jedną z nich chyba to, że byłem po prostu zmęczony. Trzeba było zająć się trochę firmą, zadbać o własne zdrowie i przemyśleć prace w dalszych etapach. Ponieważ dostałem kilka pytań na PW, małe podsumowanie dotychczasowych etapów:

    1) system rynnowy to system stalowy Planja Siba. Blacha płaska na obróbkach to też Planja. Zastanawiałem się przez chwilę nad tytan-cynkiem, ...
  3. Dom z bali i jego osiadanie, czyli hacjenda staje się mniejsza.

    Dla zainteresowanych osiadaniem domów z bali - kilka informacji z naszego podwórka. Konstrukcja domu postawiona w październiku 2011. Ma więc już za sobą 3 sezony zimowe i dwa letnie. Materiał , drewno sosnowe, niesuszone - 9 bali o średnicy ok 35 cm czyli wyjściowa wysokość stropu to ok 3,15 m.



    Przed postawieniem domu spotkałem się z sytuacjami, ...

    Updated 30-04-2014 at 15:55 by marmur7

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Zapraszam na część dalszą na stronę z500.pl projekt z7 35