dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Wizualizacje cz. 8: Sypialnia na poddaszu

    Ostatnie pomieszczenie do pokazania, czyli sypialnia główna. Tu problemem był pewien brak symetrii wynikający z niesymetrycznego (względem pomieszczenia) rozmieszczenia jętek. Jeżeli ustawiło się łóżko na środku, wszystko "wyło" i było wrażenie chaosu. Rozwiązałem to jeszcze ten brak symetrii podkreślając. Planuję sypialnię oświetlić tak samo jak gabinet, a więc zwieszając lampy pomiędzy jętkami. Niestety te na wizualizacji są nie teges. Raczej powinny ...
  2. Wizualizacje cz. 7: Gabinet na poddaszu

    Pora na mój gabinet. Po pozostawieniu otwartej przestrzeni na poddaszu nieco się zmniejszył. Ponieważ ma dla mnie znaczenie usytuowanie biurka względem okna i wejścia do pomieszczenia, zdecydowałem się zrezygnować z kanapy. Pod skosem na wizualizacji jest zabudowa szafek (z kuchennymi frontami z bielonego jesionu by IKEA).
    ...
  3. Wizualizacje cz. 6: Biblioteka na poddaszu

    Idziemy na poddasze. Jak to już opisywałem i w dzienniku (post #109) i w komentarzach, mam pewien projektowy klops. I to niestety dość eksponowany. Chodzi o pustkę nad pokojem dziennym i pustą przestrzeń, która powstaje po drugiej stronie pustki ze względu na podcięcie części domu i kryty taras. Wygląda to tak:



    wycięcie przestrzeni po drugiej stronie
    ...

    Updated 09-02-2015 at 22:22 by dr_au

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Wizualizacje cz. 5: dolny gabinet

    Ostatnie pomieszczenie parteru to gabinet żony. Zgłoszone zapotrzebowanie obejmowało: dużo miejsca na książki, miejsce do przechowywania szpargałów biurowych, miejsce do wygodnego nocowania gości oraz miejsce do przechowywania kontrabasu. Najtrudniejsze okazało się ostatnie, bo kontrabas to taki mało wdzięczny klamot, w końcu pomogło asymetryczne rozmieszczenie półek nad szafką. Wyposażenie - stół IKEA PS 2012, krzesło biurowe IKEA, sofa rozkładana
    ...
  5. Wizualizacje cz. 4: Mała łazienka

    Kolejne pomieszczenie na parterze to mała łazienka na parterze. Wymaga kombinowania z układem. WC i Bidet - Roca Gap, kabina w nietypowym rozmiarze 110x75 i konsola TakeMeHome na wymiar. Na ścianie białe płytki cegiełki układane rzędami, na podłodze patchwork z płytek Vives (albo innych w stylu). Lampa nad lustrem to chors.



    ...
Strona 1 z 3