dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Pozwolenie na budowę

    Nasza działka powstała z podzielenia ojcowizny na dwie części: dla syna i dla córki. Podział trwał całe sześć lat. Zmieniali się geodeci, urzędnicy i sytuacja... aż w końcu udało się! Kolejne trzy lata trwało uzyskanie warunków zabudowy. I znów zmieniali się urzędnicy... aż w końcu udało się! Po pozwolenie na budowę - nauczeni doświadczeniem - nie poszliśmy już bezpośrednio do urzędu tylko do wyspecjalizowanej firmy, która zajęła się wszystkim: pozwoleniem, zakupem ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka (4).jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	204644  
  2. Progress-opis

    Witam,
    Dawno mnie tu nie było, tzn. nie pisałem . Sporo się dzieje że wieczorem nie chce mi się pisać.

    A dzieje się tak:
    -dachówka położona
    -okna wstawione,
    -elektryka położona
    -parapety dostarczone,czekają na wstawienie
    -hydraulik sporządził listę zakupów, wchodzi 16-stego
    -w czwartek tj 08.08.2013 podłączamy dom do sieci energetycznej (na razie na budowlanym będzie póki odbiorów nie zrobimy)

    Mam pytanie ...
  3. dookoła domu - prawie koniec :)

    Jest bardzo fajnie Aż się chce zacząć sadzić rośliny. Byleby tylko płyty betonowe ujednoliciły się... Ścieżka gospodarcza, tu gdzie jest szerzej będzie podejście do kompostownika. Zbliżenie placyku. Elfir miała rewelacyjny pomysł. Cieszę się, że trafiłam na te płyty. Widok od strony tarasu. Ścieżka po prawej "oficjalna" ...

    Updated 05-08-2013 at 21:32 by Spirea

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Nie ma tego złego...

    Dziś po raz kolejny przekonałam się, że szkoda nerwów z powodu opóźnień, nie wywiązywania się dostawców itp. Nic nie dzieje się bez powodu i dziś też tak było.

    Ekipa Wykonawcy miała dziś wejść na budowę, by zagęszczać podbudowę, ale z racji kończenia prac u kolegi musieli przesunąć termin. Wyszło to na dobre, bo dostawca kruszywa woził żwir w takim tempie, że o 15, gdy wracałam z pracy na działce była dopiero jedna kupka żwiru. O 18 dopiero pojawiła ...
  5. Dachówki

    Tak, wiem, że nie mamy jeszcze wniosku o pozwolenie na budowę złożonego Ale w piątek zabraliśmy się do szukania inspiracji. Uznaliśmy, że z naszym procesem decyzyjnym nie jest najlepiej (tzn. jest świetnie, bo ostatecznie zawsze ustalamy wspólny front, ale trwa to niezmiernie długo), dlatego zaczniemy się przyglądać możliwościom już teraz.

    I wybór padł na wybór dachu i okien, bo to potrzebne nam będzie najszybciej. No, tuż po tym, jak zdecydujemy z czego budować ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: dachówki, lukrecja 2 Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum