dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Wybór projektu - czyli bogatszy o wcześniejsze doświadczenia

    Mój poprzedni dom Kształtny C107AL był budowany z myślą o tym aby zrównoważyć metraż i koszty budowy - czyli myślę że jakieś 40% tematów traktujących na tym forum (czy wybuduję dom za 200 za 300 za 400 tysięcy, czy tyle metrów będzie ok, i cała reszta podobnych tematów)


    Jednak po wprowadzeniu się okazało się że całe 107m2 i niewielka działka to jednak nie jest to o co chodziło, w czym miało by się żyć przez resztę lat.
    Niektórzy powiedzą/napiszą ale po co większy ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: arkansas Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. projekt DOM Z WIDOKIEM pracownia DOMY Z WIZJĄ

    Cytat Napisał Pawel_81 Zobacz post
    Witam,

    Ja chciałbym jeszcze w tym roku rozpocząć i zrobić fundamenty. Będę budował pod Grodziskiem Mazowieckim.
    Ławy i ściany fundamentowe zrobione. Idziemy dalej.
  3. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Temperatury zaczynają straszyć, więc czas zająć się ociepleniem PnG i stropu. A to drugie wymaga ułożenia najpierw instalacji wentylacji.

    1. Zamówiłem już materiał na wentylację na peflex - to, co przykryje izolacja na razie (czyli od skrzynek rozdzielczych). Koszt z dostawą to 3 084,90 zł.
    Najpierw byłem nastawiony na zabezpieczenie wełny folią od spodu. Potem poczytałem i wyszło mi, że to zbędne na monolicie. A teraz się zastanawiam, czy jednak nie dać folii,
    ...

    Updated 31-10-2017 at 22:15 by Kaizen

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Sprawdzenie fundamentu

    Pogoda spowodowała opóźnienie na innych budowach, co przekłada się na zmianę terminu dalszych prac u nas. Aktualnie rozpoczęcie prac odbędzie się 6 listopada. Dzisiaj przedstawiciele wykonawcy domu sprawdzili stan wykonania fundamentu. Wymiary są w porządku. Nieco gorzej z powierzchnią płyty - nie jest tak równa, jak się wszyscy spodziewaliśmy. Spóźnienie dostawy betonu z pewnością gra tu główną rolę...
    Będziemy zaraz uzgadniać z wykonawcą fundamentu możliwości ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: płyta fundamentowa Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. MGProjekt - dom Otwarty - zmiany w projekcie

    Projekt Otwarty pomimo tego, że nas zauroczył to nie jest projektem idealnym. Jednak po naniesieniu naszych zmian jest dokładnie takim domem jaki byśmy robili jako projekt indywidualny, a jednak przerabianie gotowego wychodzi nam taniej.

    Komin, sypialnia i pralnia.
    Pierwsza zmiana, o której wiedzieliśmy już na samym początku to nieco inny układ pokoi na górze, co wiąże się również ze zmianą elewacji i okien. W oryginalnym projekcie na przedniej ścianie domu znajduje ...

    Updated 31-10-2017 at 11:51 by dom_otwarty

    Tagi - katalog słów kluczowych: mgprojekt, mgprojekt otwarty, otwarty Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum