dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Temperatury zaczynają straszyć, więc czas zająć się ociepleniem PnG i stropu. A to drugie wymaga ułożenia najpierw instalacji wentylacji.

    1. Zamówiłem już materiał na wentylację na peflex - to, co przykryje izolacja na razie (czyli od skrzynek rozdzielczych). Koszt z dostawą to 3 084,90 zł.
    Najpierw byłem nastawiony na zabezpieczenie wełny folią od spodu. Potem poczytałem i wyszło mi, że to zbędne na monolicie. A teraz się zastanawiam, czy jednak nie dać folii,
    ...

    Updated 31-10-2017 at 22:15 by Kaizen

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Sprawdzenie fundamentu

    Pogoda spowodowała opóźnienie na innych budowach, co przekłada się na zmianę terminu dalszych prac u nas. Aktualnie rozpoczęcie prac odbędzie się 6 listopada. Dzisiaj przedstawiciele wykonawcy domu sprawdzili stan wykonania fundamentu. Wymiary są w porządku. Nieco gorzej z powierzchnią płyty - nie jest tak równa, jak się wszyscy spodziewaliśmy. Spóźnienie dostawy betonu z pewnością gra tu główną rolę...
    Będziemy zaraz uzgadniać z wykonawcą fundamentu możliwości ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: płyta fundamentowa Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. MGProjekt - dom Otwarty - zmiany w projekcie

    Projekt Otwarty pomimo tego, że nas zauroczył to nie jest projektem idealnym. Jednak po naniesieniu naszych zmian jest dokładnie takim domem jaki byśmy robili jako projekt indywidualny, a jednak przerabianie gotowego wychodzi nam taniej.

    Komin, sypialnia i pralnia.
    Pierwsza zmiana, o której wiedzieliśmy już na samym początku to nieco inny układ pokoi na górze, co wiąże się również ze zmianą elewacji i okien. W oryginalnym projekcie na przedniej ścianie domu znajduje ...

    Updated 31-10-2017 at 11:51 by dom_otwarty

    Tagi - katalog słów kluczowych: mgprojekt, mgprojekt otwarty, otwarty Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Działka – czyli całe sedno sprawy cz. II

    Wie ktoś dlaczego nie wrzuciło mi całego tekstu w 1 wpisie ?
    Jest tu jakieś ograniczenie znaków ??? dziwne...


    Teraz trochę o poruszonych już wcześniej minusach
    Walkę rozpoczęliśmy od razu z Tauronem, PGNiG, wodociągami i drogą, więc ze wszystkimi instytucjami które umożliwią nam wygodne mieszkanie.

    Tauron – przyłączenie do granicy działki poszło bardzo sprawnie – wszystko trwało ok 3 miesięcy i ok 300m przyłącza kosztowało ...
  5. Działka – czyli całe sedno sprawy

    Nauczony i wprawiony w bojach budowlanych uznałem iż kolajny dom będzie zaplanowany od samego początku w sposób bardziej przemyślany i pozwalający jeszcze w lepszym stopniu móc go użytkować.

    Jako iż działka i samo miejsce pod budowę uznałem nawet za ważniejsze (dom zawsze można zburzyć i wybudować od nowa) dlatego też ten wybór trwał aż tak długo.
    Jak już pisałem wcześniej w założeniach zakupiona działka ma dokładnie 15a, w tylnej jej części ...
Strona 1 z 8