dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

1. DZIENNIK BUDOWY al.g.

Uploaded with ImageShack.us

Największa jednak "wpadką" naszych budowlańców; zarówno majstrow, jak i kierownika budowy było to, że nie zostawili większych otworów okiennych dla rolet! Otworki pozostawili nam takie, dokładnie jak w projekcie, mimo, iż od samego początku ogłaszałam wszem i wobec, po prostu każdemu, kto tylko zechciał mnie w danej chwili słuchać, że "rolety ...
  2. DZIENNIK BUDOWY al.g.

Korzystając z okazji po raz kolejny przejrzałam nasze zdjęcia z budowy i przypomniałam sobie, że swego czasu planowałam też przejście z holu bezpośrednio do kuchni żeby nie biegać z zakupami takich metrów Miały być tam takie wnęki i w ogóle... ale jak już ściany ruszyły w górę, to pomysł stawiania drzwi w odległości 60cm od przejścia wydał mi się "bardzo nie trafiony" delikatnie mówiąc... ...i dlatego też do kuchni nie ma już żadnych drzwi od str holu.
    ...
  3. Blaszak

- 14-07-2011 - 15:53 (Wyprawa po marzenia czyli Manika i Łukasz budują swoje gniazdko)
    Właśnie zamówiłam tak zwany blaszak. Żeby się nie wydawało, że po co o takich rzeczach piszę bo w końcu to jeden telefon, tak naprawdę w cale nie było to takie łatwe. Najpierw dyskusja z mężem czy bierzemy najtańsze byle co czy żeby wyglądał jakoś lepiej i postał w zamian za garaż bo w domu nie mamy i dopiero kiedyś tam będziemy budować. Dyskusja wieczna bo na prawdę nie wiedzieliśmy, a to może lepiej fajniejszy i 2 - 3 lata posłuży, ale po co dawać 4 tysiaki za blaszak ...
  4. DZIENNIK BUDOWY al.g.

i tak oto prace na budowie posuwały się dość szybko i sprawnie... chociaż nie obyło się bez kilku "przestoi". Na początku kilka dni (5 bodajże) czekaliśmy na bloczki betonowe. Okazało się bowiem, że większość, jeśli nie all inwestorzy i wykonawcy czekali do ostatniej chwili z podjęciem decyzji o zakupie materiału. Czyli dopiero, gdy mróz puścił i ziemia nieco odtajała wszystko zostało "dokładnie" policzone i zamówione... Z tym liczeniem bloczków ...
  5. Strop

Wczoraj (13.07) zalany został strop nad główną częścią domu. A my tym czasem w pocie czoła poszukujemy więźby dachowej. Mamy kilka ofert ale albo cena albo jakość nie taka. Do tego te długie terminy realizacji. Zakup więźby, to trudny i wymagający temat. Nie poddaję się i walczę szczególnie o każdą złotówkę zgodnie z dewiza ziarnko do ziarnka.... i będzie kuchnia

Załączam kilka zdjęcia z prac nad stropem

Updated 14-07-2011 at 19:22 by Macada

Kategorie
    Dzień po dniu
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110704099.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	65584   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110707123.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	65585   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110712135.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	65587   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję