dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

1. poszukiwania kierbuda i inne plany

04.07.2011

Poszukiwania kier buda trwają. Ale jakoś słabo mi to idzie.... Albo nie odbierają, albo nie mają uprawnień do taaaakieeego budynku. Że mój dom niby jest duży???, eeee ja myślałam, że w sam raz .
    Może macie kogoś kogo mogłybyście/moglibyście polecić??????
    Interesuje mnie ktoś kto NAPRAWDĘ DOPILNUJE TEJ BUDOWY i nie pozwoli budowlańcom popełnić błędu.
    Bo na przykład jeden z kandydatów (kierbud sąsiada) bez zapytania co to ...

Updated 07-07-2011 at 03:43 by adk (bo mi się pokićkało)

Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Projekt p?ytyfund.

Zamówiliśmy dodatkowo projekt płyty fundamentowej - zamienny do tradycyjnych fundamentów. Płyta wyszła gruba na 21 cm i ma zbrojenie dolne i górne z prętów 10 co 15cm w "kratkę".
    Projekt domu wraz z płytą od 1 lipca czeka na decyzję ws. pozwolenia na budowę.
    Tagi - katalog słów kluczowych: płyta fundamentowa Edytuj Tagi
    Kategorie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	płyta_przekroj3-3.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	64545  
  3. Przyłącze energetyczne

Ludzie!!!!!
    Cud się stał...!!!!!
    Muszę krzyczeć bo inaczej nie można.
    Wczoraj to znaczy we wtorek postawili nam przed płotem skrzynkę zk-1 czyli licznikową, i podłączyli do niej kabel od słupa.
    Co za tym idzie jeszcze tylko kilka formalności i będziemy mieli własny prąd...
    Jak te 2,5 roku szybko minęły...
    PS. właśnie tyle czekaliśmy na budowę nowego przyłącza.
    Zdjęć nie ma bo pada , pada, pada...
  4. Ciągle pada...

Od kilku dni ciągle pada...
    W zasadzie pierwszy raz od rozpoczęcia naszych prac mamy taką pogodę, więc przenieśliśmy wszelkie prace do środka. Powstaje ostatnia ściana działowa - ściana dolnej łazienki W piwnicy zaczęły się prace porządkowe, mamy tam jeszcze ostatni kawałek podłogi do wylania... W piwnicy i na parterze wykuwamy dziury w ścianach pod instalację kanalizacyjną.
    Koniecznie muszę znaleźć jakiegoś hydraulika i elektryka - to chyba najważniejszy następny etap ...
  5. Dach coraz bliżej...

Po sianokosach nasza ekipa wróciła na pole walki. Zafoliowali dach membraną dachową (Tyvek Ultra). Wyprowadzili już kominy do docelowych wysokości. Zrobili więźbę pod pokrycie płaskich lukarn... Własnie! Apropos płaskich lukarn - biliśmy się długo z myślami czym je pokryć. Był pomysł na blachę z tytan-cynku, żeby zapewnić trwałość pokrycia. Jako, że nasza ekipa nie robi pokryć blaszanych na rąbek, musieliśmy sprowadzić do tego zadania dekarza, który takowe kompetencje ...

Updated 01-12-2011 at 07:13 by C-u-b-e

Kategorie