dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

1. Budowanie naszego Faworyta wg pracowni MG Projekt

Wtam!!! Osiem miesięcy temu podjęliśmy decyzję o sprzedaży naszego mieszkania w Olsztynie i rozpoczęciu budowy domu w naszych rodzinnych stronach.
    Wybraliśmy projekt Faworyt, wersja Classic, pracowni MG projekt.

Rzuty:

oraz poddasze:
    ...
  2. Spełniamy marzenia- pogodni pięćdziesięciolatkowie 6

Te wszystkie sprawy o których pisałam rozegrały się w kwietniu ubiegłego roku.

Minął rok a popierdułka, która miał stanąć w 3 miesiące na dzień dzisiejszy jest w stanie surowym zamkniętym i końca nie widać.
    Zeby chronologicznie było wrócę do zarania dziejów.

Przybliże chociaż troszkę, co ja właściwie buduję, bo na razie, to tylko gadu-gadu

Projekt z pracowni projektowej ,,Dom na 5tkę z Wrocławia ,, Bławatek

...
  3. I co z tą budową?

Nie było mnie troszkę, a to dlatego że "dobrze żarło i zdechło". A tak poważnie to od kilku dni na budowie nic się nie dzieje, ponieważ chłopaki prawie tydzień temu zakończyli ściany zewnętrzne i mają przymusowy odpoczynek od robót... a to za sprawą naszego kierownika budowy, który to zaspał z zamówieniem stropu i komina
    Czekamy zatem... Ponoć ma przyjechać jutro. Dzisiaj tylko przywiozą stal i to wszystko.
    Podpinam zdjęcia obecnego etapu, coby ...
  4. Ściany zewnętrzne

Jak w tytule - ściany zwnetrzne juz pobudowane,
    W tej chwili od kilku dni zaczęło się już szalowanie i zbrojenie ostatniego stropu.
    Drogi będzie jak cholerka, majster mówi, ze takiego lotniska juz dawno nie robił.
    Dobrze, że stal troszkę spadła, nie dużo bo nie dużo - ale na flaszkę dla chłopaków - będzie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kamea 026.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	57730

Nazwa:	kamea 027.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	57729

Nazwa:	kamea 028.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	57731

Nazwa:	kamea 029.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	57728

Powoli rośnie sosnowy ...
  5. Projekt Słoneczny - MG PROJEKT 19-05-2011

No na dzień dzisiejszy wreszcie pierwszy wieniec się zalał (betonem oczywiście). Jak to widać za oknem pogoda sprzyja budowie - bynajmniej jak na razie. Chociaż jak mi się wydaje - coś, gdzieś zniknął zapał moich fachowców do posuwania w odpowiednim tempie budowy do przodu. Na początek czerwca zamówiona ekipa z dachem, a tu jeszcze zostało do zrobienia parę rzeczy. No między innymi strop ( na szczęście drewniany) , drugi wieniec, ściana kolankowa, ściany szczytowe, filary do ...