dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

1. Lindley by si? nie wstydzi?

Dziś trwało zagęszczanie piasku w obrębie fundamentów, układanie podpodłogowej kanalizacji i wprowadzanie nitki wody do budynku. Rozkopano też całą działkę - wąsko acz głęboko. Można kłaść rurę i zinwentaryzować ją przed zasypaniem. Jedyny zakręt na poziomie kanalizacyjnym znalazł się w garażu, blisko wpustu . W razie czego jakoś da się przepchać. Jutro , jeżeli nic się nie wydarzy, będzie zalewanie chudziaka i wylewanie pod taras . ...
  2. strajk...

Ależ ja się opuściłam w tym pisaniu
    A wszystko przez tą moją szanowną Ekipę Pracującą!
    Już zdążyła się dwa razy wymienić a do kompletu nie był jej przez cały tydzień. Suuuuuuuuuuper!!!! Przez to wszystko ogarnęła mnie jakaś chandra i rezygnacja. Kiedy robotnicy nie przychodzili do pracy pogoda wręcz była idealna do pracy-nie dla wszystkich jak widać (pomocnik mojego majstra zastrajkował a młodszy się rozchorował-sam Murarz sobie nie dał by rady). ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: budowa domu jednorodzinnego Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. izolacja fundamentów

W końcu piękna pogoda. I tak ma być do soboty. Dzisiaj izolacja fundamentów. Jutro c.d.i pojutrze już stan zeroKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fundamenty 004.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	67038
  4. Dziura-wka i czka-wka...

Pojechałam dzisiaj grzecznie na skład budowlany i równie grzecznie poprosiłam pana składowego o 35 szt cegły dziurawki. Mówię, że 35 szt mi wystarczy, bo tyle jest wyliczone - zresztą, to i tak o 5 szt więcej.

Cóż, jeśli chodzi o sprawy budowlane, to zawsze kupuję ciut więcej - ot, tak "na zapas". Nie wiem, czy wszyscy tak mają - jednak, w tej kwestii wolę być spokojniejsza, niż w pewnym momencie zadrżeć bo czegoś zaczyna brakować.
    ...
  5. Pogoda do kitu...

Myślałam, że już stan pogody nam nie straszny, bo dach jest, okna też, zaczęła się praca wewnątrz domu, a tu masz... Pan od wylewek ma przyjść w tym tygodniu, ale przez ten deszcz nie można zaizolować balkonów, woda leje się do środka i w sypialni stoi kałuża. Wiadomo mokrej nawierzchni nie będziemy przykrywać papą, ani kłaść styropianu na wodę
    Niech już przestanie padać...`