dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

1. oj, problem...

Czas radości minął, jak wczoraj zajechałam na plac budowy... Okazało się mianowicie, że:
    - betoniarka się popsuła...
    - w salonie ścianka podtrzymująca strop, na której stoi kominek, wsunięta jest za bardzo w wejściu do tegoż salonu (zachodzi na połowę drzwi z wiatrołapu) - a miała być skrócona
    - problemy z usytuowaniem komina w kotłowni - coś czuję, że będzie się za nami ciągnąć aż do końca.
    Teraz wychodzą niedociągnięcia i błędy ...
  2. niech się mury pną do góry

Długo czekałam na ten moment - niech się mury pną do góry!
    Powstają pierwsze ściany, belki stropowe się plotą, są już stemple i deski szalunkowe. Budowa pełną parą Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będziemy zalewać strop

3. Małymi kroczkami...

- 11-05-2011 - 06:14 (Wyprawa po marzenia czyli Manika i Łukasz budują swoje gniazdko)
    Przede wszystkim przepraszam za zaniedbanie. Ostatnie dni to w zasadzie non stop praca i to nie nieraz dosłownie 24 na dobę więc nie miałam kiedy zajrzeć i wstyd mi strasznie. Mam nadzieję, że dziś nadrobię czytanie i pisanie. A więc tak: wciąż czekamy na projekt, podobno ma być gotowy w czwartek i oby bo ja w końcu go nie złożę to się zdenerwuję troszeczkę a nawet troszeczkę bardziej
    Dobre wieści na szczęście też są. Mamy zaklepanego kierownika budowy. Bardzo ...
  4. elektryka

Elektryk poinformował dzisiaj o ukończeniu prac
    Podobno w każdym pomieszczeniu wisi już żarówka
    Weryfikacja i fotki jutro.

Z koncem tygodnia mają nam wyekspediowac płytki. Nie mam pojęcia gdzie je złożymy.
    Trwają castingi na ekipę tynkarską i wykończeniową.
    Co do tynków - decyzja zapadła - cementowo-wapienne i bez gładzi.
  5. instalacje

Odwodnienie zrobione. Poza tym zrobiono już 80% elektryki, 100% LAN, 100% kabli antenowych, instalację odkurzacza centralnego. Od jutra wchodzi hydraulik. Do początku przyszłego tygodnia powinny się zacząć tynki i wylewki.