dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

1. Mury posz?y do góry

Pierwszego dnia po ścianach zewnętrznych poszło tyle...

CDN.
  2. Zasypywanie i wylewka na poziomie 0

Nie pamiętam już ile tego piachu weszło... ale sporo tego było.
    oczywiście w okolicach rur ugniatałem delikatnie wszystko powoli ręcznie i nożnie
    Jak widać jest też rura na wodę. przekopałem się pod fundamentami z nią, będzie pod poziomiem jakieś 1,2m.

starymi sprawdzonymi sposobami posadzka wyszła ...
  3. Kredyt na 30 ładnych lat :)

Po dłuugich bojach, podpisaliśmy umowę o kredyt hipoteczny. Problemów było nie mało, ale w końcu PKO BP SA okazało się "najmilsze" naszej budowie. Jeżeli mogę, odradzam starania w Eurobanku - długo by pisać. W PKO dostaliśmy kredyt w euro i tyle ile chcieliśmy - bo przy rozmiarach naszego domu, wszędzie trzeba by było wziąć więcej, a nam nie jest aż tyle potrzebne. No i rata w euro niższa o 400zł tej złotówkowej. Teraz jeszcze założymy konto walutowe, bo te bankowe ...

Updated 18-05-2011 at 10:54 by GalusieMM

Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Podwy?szenie fundamentów

Co prawda było to wieki temu... no ale...
    podnieśliśmy poziom 0 do poziomu drogi które biegnie przy naszej działce..
    wymagało to trochę pracy i kapitału, ale nie sztuka "utopić" dom poniżej niezbędnego minimum...

żeby nie dokładac sobie roboty na później - zrobiłem od razu kanalizację ...
  5. Restart... przynajmniej planowany...

Można się za głowę złapać jak ten czas szybko mija... a postępów brak.. mamy nadzieję, że od poniedziałku ta sielanka się skończy..

Projekt zjazdu zrobiony i zaakceptowany, złożony do Starostwa i pozwolenie na jego budowę powinno być w przyszłym tygodniu..
    Postawiliśmy na swoim i przekonaliśmy ekipę, żeby przestała stroić fochy i w poniedziałek, zakładając pomyślną pogodę, wjeżdża koparka i kopiemy fundamenty... a drogą zajmiemy się jak tylko ...