dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

1. 16 dzień

Po dwukrotnym przekładaniu terminu, w piątek dwa TIR-y przywiozły ściany naszego domu. Pogoda fatalna, pada od 3 dni, droga rozmiękła a do tego upierdliwy sąsiad, co to mówi, że droga jest jego. Jak tu rozmawiać z upartym durniem, który zawsze może sprowadzić Cię do swojego poziomu i zniszczyć doświadczeniem. Po godzinie utarczek wjeżdżamy na plac budowy, dalej to już tylko deszcz, chłód i wiatr przeszkadzają w pracy. Pomimo tego na koniec dnia efekt pracy jest imponujący. ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC10797.jpg
Wyświetleń:	480
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	66659   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC10800.jpg
Wyświetleń:	517
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	66660   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC10831.jpg
Wyświetleń:	470
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	66661   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC10842.jpg
Wyświetleń:	511
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	66662   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC10871.jpg
Wyświetleń:	499
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	66663  

2. Ekipa dopilnowana

Wrócili murarze, żeby ocieplić poziomą część stropu i tak jak pisałam wcześniej tym razem bardzo często byłam na budowie i dopytywałam czy przebili wentylację, sprawdzałam czy załatali dziury w kominach, które zrobili gdy wpadły im dwie kielnie na górze a wydobywali je oczywiście na dole, ogólnie kręciłam się bardzo i efekt był taki, że chyba mieli mnie już dosyć i sprężali się jak nigdy Zrobili wszystko to o czym zapomnieli ostatnim razem i pozostało się tylko ...
  3. Niezbyt optymistyczne zakończenie roku.

A ja dzisiaj tak jednym ciągiem, nadrabiam trochę zaległości i kończę rok 2007. Jak już wspomniałam, z projektem też mieliśmy niezłe przeboje, wykonanie go, a raczej zmian do niego ciągnęło się strasznie, do końca roku miał być ale niestety. Ile ja się nachodziłam, nagadałam i nadenerwowałam, ciągle były jakies wymówki, normalnie niepowaga jakaś, ale nie mogłam zrezygnować, zapłaciliśmy już część kwoty, poza tym nie chciałam zaczynać od poczatku w innym ...
  4. Hit sezonu, czyli wodoci?gowe absurdy XXI wieku.

Witajcie, dzisiaj opiszę Wam pewną ciekawostkę, która nas spotkała, a o której już kiedyś nadmieniałam, jako o takiej, co to nadaje się na jakiś ciekawy reportaż TV. Otóż, po powrocie z wakacji, we wrześniu 2007 roku dostaliśmy od gminy pozwolenie na przyłączenie się do sieci wodociągowej, zapłaciliśmy 700 złotych za budowę tejże sieci (taka była składka mieszkańców wsi), która miała miejsce kilka lub kilkanaście lat wstecz. Zadowoleni poszliśmy do miejscowych ...
  5. Drewniane drzwi wej?ciowe

Będziemy robić na zamówienie. Na dniach powinniśmy odwiedzić stolarza, żeby ustalić z nim szczegóły. Jedno jest pewne - drzwi będą z meranti, bez żadnej szyby. Niestety nie mamy miejsca na żadne doświetlenia, więc będzie same skrzydło otwierane do wewnątrz na lewo. Podoba mi się otwieranie pochwytem, bo jest takie bardziej "nowoczesne" - nie wiem jak z wygodą użytkowania... Wklejam kilka inspiracji, które przedstawimy stolarzowi Podobają mi się takie wstawki ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: drewniane drzwi wejściowe Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum