dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

1. Układanie dachówki

Prace na dachu idą pełną parą. Najtrudniejszy okazał się dostęp do lakieru do drewna firmy Tikkurila Valti Expert. Markety wycofały się z tej marki, zostało indywidualne zamawianie kolejnych baniek...

Pas podrynnowy

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P280214_10.43_[01].jpg
Wyświetleń:	503
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	246397

I rynna:

Nazwa:	IMG_1195a.jpg
Wyświetleń:	504
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	246396

Nazwa:	P280214_16.00.jpg
Wyświetleń:	506
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	246398

Pierwsza część dachu już przykryta:

Nazwa:	IMG_1251a.jpg
Wyświetleń:	491
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	246395

Updated 18-04-2015 at 17:02 by piotrek0m

Tagi - katalog słów kluczowych: mayer-holsen, pełne deskowanie, tandem Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Elewacja i 62 dzień budowy

Elewacja już prawie gotowa.

Nazwa:	IMG_1552.jpg
Wyświetleń:	596
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	246309

Nazwa:	IMG_1553.jpg
Wyświetleń:	508
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	246310

Nazwa:	IMG_1554.jpg
Wyświetleń:	511
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	246311

Nazwa:	IMG_1555.jpg
Wyświetleń:	521
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	246312

Za nami 62 dzień budowy. Jak na razie nasze zadowolenie jest bardzo wysokie.
    Nie znam się na budownictwie i wykańczaniu wnętrz i dla świętego spokoju i komfortu zależało nam na kompleksowej obsłudze całej budowy. I tu się Mawit sprawdził w 100 %. Nie musimy ciągle ...
  3. wykonawcy

Tym wpisem próbuję sobie ułatwić robotę na FM. Mam masę zapytań o wykonawców, kontakty, materiały itd. Odpowiadam jak mogę, ale czasem zajmuje to zbyt dużo czasu, szczególnie powtarzanie opisów, które są w dzienniku czy komentarzach. Mój dziennik nie jest znów przecież taki długi... Oszczędzę sobie też tym wpisem irytacji, gdy pytań masa, a pytający za odpowiedzi nie wyśle nawet słowa "dziękuję". A zdarza się nader często.

Na niebiesko wykonawcy, ...

Updated 05-03-2014 at 07:03 by robert skitek

Kategorie
  4. kuchenny blat w trakcie

Trwają prace przy naszym kuchennym blacie. W końcu! To ostatni element, bez którego przeprowadzka jest niemożliwa.

Jak wiecie blat miał być betonowy. Nic z tego nie wyszło, gdy poprzedni wykonawca po prostu uciekł. Wyceny na blat z betonu architektonicznego były dla nas na tym etapie nie do przejścia. W międzyczasie mój kolega zrobił próbki chyba z produktów ardexu, a ja szukałem dalej alternatyw. Dawno temu oglądałem w sieci mikrobetony na stronie concrete design, ale to Honya mi o ...

Updated 05-03-2014 at 00:04 by robert skitek

Kategorie
  5. Co dalej i trochę wizualek

Teraz pora na przeproszenie się z budową i dalsze kroki. Co nowego:

Chyba najważniejsze wydarzenie to to, że zrezygnowaliśmy z podłogówki (oczywiście poza łazienkami). Powody są właściwie dwa:

a) nasz pies jest zimnolubny i nie lubi podgrzanej podłogi. Wyraźnie, nawet w dość chłodnie dni, unika miejsc wygrzanych.
    b) pomieszkałem trochę z podłogówką i powiem szczerze, że zniechęciła mnie jej bezwładność. Pewnie da się to wyregulować, ale w okresie przejściowym ...