dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

1. Początek

W tym tygodniu złożyłam w powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego zgłoszenie rozpoczęcia robót budowlanych Dzisiaj idę do starostwa po dziennik budowy. W międzyczasie na mojej działce pojawiła się studzienka z wodomierzem i punktem czerpalnym (tak to określił pan z wodociągów) oraz rozdzielnica budowlana, licznik w przyszłym tygodniu- tak więc wszelkie media niezbędne do rozpoczęcia budowy są
    Działeczka od grudnia jest już tymczasowo ogrodzona siatka leśną, ...
  2. 3 2 1 0 start!

Witam wszystkich buszujących po FM, w końcu padło i na mnie i z czytelnika przechodzę na drugą stronę barykady.
    Działka wybrana i się finalizuje, 23x27 prawie płaskiego w pełni uzbrojonego terenu gdzie kluczowym kryterium wyboru była lokalizacja w mieście oraz oczywiście cena. Zupełny przypadek to wjazd od pólnocy co raczej nie jest wadą. Przy działce jest droga, która po nowym podziale będzie do niej należała więc można do niej przytulić budynek na mniej niż 3m co ...
  3. drewno pod stropem c.d.

Małe postępy:

Drewno nie będzie na całym stropie:

i dla przypomnienia:
    ...
  4. Prace koncepcyjne :)

Witam ponownie - przypomniał mi się jeszcze jeden temat wart uwagi. Od samego początku szukałem jakiegoś sposobu, żeby łatwo i bezpośrednio każdej osobie biorącej udział w naszej budowie przekazać koncepcję zagospodarowania działki. Męczyła mnie wizja opowiadania każdemu z kolei co ? gdzie ? jak ? w którym miejscu? Trza było cosik na to poradzić. Jako, że umiejętności projektowych nie posiadam, żonka również odniosłem się do wyobraźni - jak byśmy chcieli, żeby to ...
  5. 3. Dalsze przygotowania

Sobota była - panowie Geo przyjechali. Trochę zamieszania było z załatwieniem łat, ale po interwencji naszego Speca sprawa została szybko załatwiona. Trochę zabawy miałem z ustawieniem domku, bo po obniżeniu poziomu zero, nie chciałem go stawiać zbyt blisko granicy działki. Ostatecznie jednak w projekcie po tej stronie nie ma okien (to akurat duży plus więc tylko przesunęliśmy go ok 0,5 m dalej od granicy i było fajnie. Dalsze przesunięcie mijałoby się z celem ponieważ ...