dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

1. Myślimy, analizujemy i liczymy.....jak w szkole ;)

- 05-05-2014 - 20:39 (PROSTY 3A - pracownia projekty z wizją, czyli BorÓwki14 BUDUJA!)
    Jak w tytule... myślimy, analizujemy i liczymy.

myślimy: jakie okna?-> jaka firma->2 szyby?/3szyby?->ile komór itd..
    analizujemy: czy pakiety 3szybowe i 6komorowe? czy dyskomfort przy 2 szybach będzie duży?
    liczymy: czy warto zapłacić 30% więcej za energooszczędne okna, czy nie i kiedy inwestycja się zwróci?

Lekki mętlik glowy,ale to przejdzie w tym tygodniu zbieramy calość ofert i wybór zapadnie.
    Inwestycja wychodzi dosyć spora, ...
  2. Początek

Zaczynamy budowę. Dzisiaj popracowała koparka i teren wyglądał tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0636.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	100,0 KB
ID:	258319
  3. Kończymy elewację

Przyszła wiosna, rozpoczęliśmy więc prace nad elewacją. M. zamontował parapety i kąty przy drewnie. Kończymy podbitkę i malowanie krokwi. W ekspresowym tempie wybraliśmy i kupiliśmy kamień elewacyjny.

W takim też tempie został położony i zakrył tym samym resztki szarego, smutnego styropianu

...
  4. Zakończenie budowy

Miało być ładnie wszystko opisane, etap po etapie... wyszło jak zwykle
    Z braku czasu i nawału obowiązków zaniedbałem/odpuściłem pisanie dziennika...
    Dobra wiadomość jest taka, że papiery już leżą w PINBie i mam nadzieję pod koniec miesiąca odebrać kwit. Potem już tylko przeprowadzka i nadejdzie czas na cieszenie się z efektu swoich działań.
    Mam nadzieję, że po tej przeprowadzce będę mógł się pochwalić swoimi osiągnięciami oraz opisac kilka rozwiązań, ...
  5. Wybór działki

Decyzja o wyborze miejsca była dla nas ważna, bo konsekwencje wyboru pozostaną nam do końca życia. Po długiej wędrówce od chaty do chaty, na przełomie kilku lat, nabyliśmy doświadczenia i wiedzieliśmy na co chcemy zwrócić uwagę.

- Grubość bala. Zaobserwowałam, że dom im starszy, tym bal grubszy. Nie jest to pewnie zasadą, ale biorąc pod uwagę II wojnę światową, a zaraz po niej czasy "Komuny" - obie sytuacje historyczne miały wpływ na stan majątkowy ...