dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Salomea Eli, Marcina i Meli

  1. Nowy wpis w Nowym Roku;) (Przecież dopiero co ten rok się zaczął;)

    Zdjęć nie będzie, ale za to postępy w domu są. Mikroskopijne, ale jednak

    Bawialnia dostała nowe szafki i jedną dużą zabudowę, która póki co służy nam za szafę, a ma być docelowo schowkiem na zimowe rzeczy latem i letnie zimą.
    Gwiazdy dostały też 2 dywany - jeden większy, drugi mniejszy, bardzo ciapciate, żeby okruchy za bardzo sie w oczy nie rzucały Cały czas nie ma jeszcze poduch na siedzisku i jednej pary drzwiczek, które nabierają mocy urzędowej ...
  2. Zady i walety, czyli co się udało, a co nie

    Strzałem w 10 było zamienienie strychu nad garażem w bawialnię. Cały zabawkowy bałagan znajduje się w jednym miejscu Chociaż w pokoju dziennym też jest jedno pudło z zabawkami, to jest to pikuś przy tym, co mieliśmy wcześniej.

    Piekarnik i płyta sprawdzają się, czy w 100% okaże się, jak dostaniemy rachunek za prąd.

    Dom jest dobrze zaizolowany, więc jest w nim cieplutko, jeszcze nie grzejemy. Wentylacja mechaniczna też się sprawdza.

    ...
  3. Się mieszka...

    Dziś mija miesiąc od naszego pierwszego noclegu. 23 sierpnia 2014 spędziliśmy pierwszą noc w Naszym Domku
    Prace w nim i wokół nadal trwają. W środku jakby trochę mniej i to nie dlatego, że nie ma co robić...

    Ale już nie ma babci na dole, która zajmie się dziewczynami, ani prababci . która spędzi z nimi cały dzień na podwórku, ani sąsiadki, co zabierze na spacer... ehhhhh
  4. Fugowanie - zadanie dla każdej Pani Domu;)

    Chciałam cegłę, to mi Mężuś poprzyklejał tu i ówdzie, ale już fugować nie chciał

    Czytając wypowiedzi na tym FORUM oraz słuchając doświadczonych płytkarzy ( i zupełnie olewając ich porady) za pomocą fugówki, palców ubranych w silikonowe rękawiczki oraz używając mnóstwa ukrytej dotąd cierpliwości zrobiłam to. Mężuś obstawiał, że skończę około Bożego Narodzenia, ale udało się wcześniej. Nawet potem oczyściłam cegłę (za pomocą drucianej szczoty ...
  5. Kuchnia - parę zdjęć

    Dosłownie będzie para zdjęć, bo zamieszczanie ich tu (kiedy ma się tylko chwilę na komputer:/) wykańcza

    Jutro będziemy zapychać dziury, czyli montować lodówkę i zmywarkę. Potem jeszcze półka nad pochłaniaczem, jeszcze muszę zamówić zawias Aventos do szafki przy oknie i będzie chyba koniec...

    A nie, jeszcze szyba nad blatem, górne światło, coś w okno
    ...
Strona 1 z 24