dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dziennik budowania i nie tylko

  1. i dalej ogród

    Postanowiliśmy jeszcze coś zrobić tej jesieni. Znalazłam bardzo dokładnego i starannego wykonawcę, który doprowadził ogród do poniższego stanu. Chwasty potraktowano roundupem, ziemię glebozgryzarką. Zamontowano nam też obrzeża, które wyznaczyły już widocznie rabaty. Trawa została zasiana. Czekamy na wzrost. Dzisiaj ma przyjechać kolejna partia roslin (ok.200 sadzonek).



    ...
  2. ogród cd.

    W nawiązaniu do wpisu w komentarzach wklejam nowe fotki ogrodu. Z planu na czerwiec udało się jedynie rozpoczęcie jednego punktu. Ale pojawiły się ważniejsze sprawy.

    Finalnie rabaty wypełniamy zgodnie z projektem Elfir, czyli kamień pod lawendę, bambusy i przy ścieżkach, a na resztę idzie kora. Tutaj lawenda:



    Chwasty nas zarastają, więc na razie, na tyle ile mamy czasu i siły, plewimy, ...
  3. spóźnione podsumowanie sezonu grzewczego

    Sezon grzewczy, dość łaskawy w tym roku, zamknięty.
    Nasze wyniki:
    okres od 25.09 do 26.03 - spalone 1176 m3 gazu, czyli średnio 6,43 m3 dziennie. Koszt ok. 2950 zł

    Dla porównania w ub roku poszło w porównywalnym okresie 1746m3, średnio 9,54m3. No, ale zima dość łagodna była.

    Przypomnę:
    Pow. całk. 227m2
    Pow. użytk. 181m2
    Kubatura ogrzewana 780m3
    Gaz idzie na ogrzewanie + CWU dla 3 osób.
    Temp. dzienna 22-22,5, ...
  4. ogród wiosna 2014 cz. 3

    Koło domu jest też miejsce na warzywniak. Będziemy robić skrzynie. Wszystkie elementy są już kupione, a jedna skrzynia skończona. Wzeszła już rukola, częściowo rzodkiewka i przebija miejscami groszek.

    tutaj skręcona skrzynia



    a tutaj już posadowiona, wyłożona folią kubełkową i z ziemią.

    ...
  5. ogród wiosna cz.2

    I jeszcze parę fotek.

    Tutaj środkowa rabata:


    Na froncie linia cisów, potem po lewej wczoraj sadzona rozplenica japońska, po prawej częściowo przygotowane do sadzenia proso. Wysokie to oczywiście brzozy. Między cisami a trawami będzie ścieżka z płyt betonowych, a przed cisami smotrawa okazała. Sadzonek nie znalazłam, kupiłam w końcu nasiona i chcę spróbować sama je wyhodować. ...
Strona 1 z 64