dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Dziennik Zielonej

    Stan budowy: dziś weszła ekipa kopać pod fundamenty.

    Fundamenty mają być robione tak: wylewane w ziemi na szerokości 40 cm z podcięciami (stopa), nad ziemią w szalunkach centrycznie na szerokości 30 cm. Ze wstępnych obliczeń powinno wyjść ok. 32 m3 betonu, ile wyjdzie zobaczymy. Ocieplona styropianem5 tylko ta część nad ziemią. Ponieważ jest różnica 40 cm w poziomach na terenie całego domu, to część szalunków w efekcie będzie również pod poziomem ziemi. ...
  2. Dziennik Bartłomieja

    15.05

    Pisałem wcześniej, że pogoda mi nie sprzyja. Wtedy jeszcze nie miałem pojęcia, jak pogoda potrafi zepsuć robotę na budowie. Wczorajsza burza, która przetoczyła się wieczorem nad chyba prawie całą Warszawą, nie ominęła również mojego malutkiego skrawka ziemi. Gdy ja wracałem do domu z budowy rozkoszując się widokiem ostrych jak nóż błyskawic przecinających atrament nieba, wichura już dobierała się do mojego domku. Efekt? Przewrócona cała ściana garazowa ...
  3. Dziennik Majki

    Zamówiliśmy betonowe szambo - trzykomorowe, 11m3, przywiozą nam na budowę za 2 tygodnie. Dzisiaj również złozylismy zamówienie na kocioł Buderusa 28kw z zasobnikiem 135l i kominek z płaszczem wodnym CTM. Kosztuje to majątek nawet po sporym upuście który dostaliśmy, więc chyba nie będę się "chwalic" ceną :razz: Teraz wpłacamy zaliczkę a odbierzemy w wakacje jak będziemy montować.
    Już się nie mogę doczekać końca budowy, a tak to wszystko wolno idzie.
    cdn.
  4. Dziennik Asi i Sebastiana (ArtMedia)

    Ścianki działowe już są! Dzisiaj odebrałem też projekt przyłącza kablowego z pozwoleniem na jego budowę. Co ciekawe muszę założyć oddzielny dziennik budowy :-O
    Dzisiaj także powiesiłem na serwerze stronki na temat naszej budowy...
    http://strony.wp.pl/wp/artmedia/
    A na razie muszę uciekać... trzeba jeszcze ułożyc instalacje elektryczną, centralnego odkurzania, a później, a właściwie juz teraz szukać tynkarzy.

    C.D.N.
  5. Dziennik Ewy i Sebastiana

    Nawet nie zdawałam sobie sprawy ile może zdziałać zwykłe usunięcie stempli i ubicie piasku wewnątrz domu :smile:
    Wygląda zupełnie inaczej. Jakoś tak przestrzeni więcej. Nie wspomnę już o względach estetycznych. Coraz bardziej mi się tam podoba.
    Po minionym weekendzie przybyło nam dachu (dzisiaj koniec) oraz prawie skończona jest ściana szczytowa na poddaszu. Niestety przez kominy musieliśmy zrezygnować z jednego okna ale tak też wygląda to nieźle.
    Panowie ...