dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wwiola

Marzenia do spełnienia - czyli dziennikWioli

Oceń ten wpis
Strasznie daleko spadł mój dziennik, ale trudno sie dziwić, bo nie ma o cyzm pisać. Spraw budowlanych jak na lekarstwo.

Jedynie kotłownia doczekała się sufitu, jeszcze tylko jakieś drzwi i w 100% będzie oddzielona od garażu. Można będzie utrzymywać wyższą temperaturę i łatwiej będzie utrzymać zadaną temperaturę wody w zbiorniku. Narazie niestety jest tam niewiele cieplej niż na zewnątrz (o ile jest cieplej) więc bardzo dużo gazu poszło na ogrzanie wody. Szkoda, ze nie pomyślelismy o tym jeszcze jesienią. Takim sposobem mimo palenia w kominku (do grudnia ciągłego) juz zużylismy ok 60% zbiornika a więc ok 1500l. Dużo. Całe szczęście, że zima była jaka była i ten pierwszy sezon nie wyszedł jakoś strasznie. W przyszłym juz z założenia powinno byc lepiej choćby z powodu wspomnianej kotłowni i skończonego ocieplenia domu.

Bardzo jestem zadowolana z systemu ogrzewania. Kominek sam radzi sobie bez problemu a jesli nie ma chęci, by w nim palić c.o. również działa bez zarzutu. Możemy utrzymywać temperaturę jaką lubimy (w sypialniach 19-20 stopni) i wychodzi to nam wszystkim na zdrowie. Nika w ubiegłych latach non stop chorowała a teraz w nowym domu dziś po raz pierwszy chyba złapała jakąc infekcję. Aż Pani Doktor się dziwiła, bo wcześniej była u niej przynajmniej jedna wizyta w miesiącu.

Z budowlanych sprawach warto wspomnieć o schodach co się "właśnie robią". Będą dębowe i koszt całości zamknie się w kwocie 3tys zł. Fajnie, ale by taką cene osiągnąć trzeba się było nagimnastykować. Normalnie taki koszt to ok 6 tys. i więcej. Nam jednakdobrze poradzono jeszcze na początku budowy (prawie na poczatku) i dziś zbieramy tego żniwo. :D

I tak sobie myślę, ze normalnie kocham to własne miejsce na ziemi. Mieszka się fantastycznie i nawet zima, która w końcu przyszła nam nie straszna. Nie ma problemów z dojazdem (a tego się obawialismy) i jest po prostupięknie.

Nie mogę tylko doczekac się wiosny, by w końcu ruszyć z ogrodem.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum