dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kokosz Eko - miesi?cznik :D

Kokosz Eko Doroty i Piotrka

Oceń ten wpis
Wczoraj po południu przyjechał Ecorock - pół naczepy tirowej. Dobrze, że brat i tata pomogli w rozładunku, bo nie wiem, ile by to trwało. Tak zwaną budkę, czyli nasze zaplecze budowy zapchaliśmy po sam sufit, a jeszcze trochę trzeba było wnieść na poddasze domu. Kupiliśmy 150m2, bo niestety zamówienie trzeba zaokrąglić do pełnej pięćdziesiątki. Koszt - 13 290 zł. Nadwyżką ocieplimy dodatkowo strop za ściankami na poddaszu, a zapraw zawsze lepiej mieć po te 2-3 worki w zapasie. Tyle dobrego, że ścian do ocieplania mamy według danych z projektu 135m2, a nie na przykład 102, bo wtedy zapas wypadłby cokolwiek drogo. :)

Moje główne zadanie nadal polega na zaopatrywaniu budowy, więc łażę po składach, ślę maile, wydzwaniam i co najgorsze - decyduję i kupuję. :) Mam również zapoznawać się z technologiami i wybierać, które rozwiązania zostaną u nas zastosowane. Czasem myślę, że jak skończymy budowę, to albo założę biuro doradztwa w tej dziedzinie, albo zaocznie zrobię się inżynierem budownictwa.

Dziś odebraliśmy z hurtowni spinki do podłogówki, taśmę dylatacyjną i szafkę na rozdzielacz. Rozdzielacz ma być koło środy. Koszt całkowity tychże zakupów to 1 999 złotych. Taker wypożyczony został bez kaucji - widocznie tak uczciwie wyglądamy.

Zakupiłam dziś również 10 ton przepięknego żwiru i 6 ton piasku. Może ktoś pomyśleć, że dziwaczeję, skoro tak mi się żwir podoba, ale po ostatniej dostawie paskudztwa ze sporą domieszką gliny, dzisiejszy transport to naprawdę eleganckie kamyczki. Niestety na wzgórzach morenowych z samego piasku i żwiru trudno o te rzeczy. Dawno temu była kopalnia piasku w Twardogórze, ale zakończyła działalność mniej więcej wtedy, kiedy i ustrój uległ zmianie. W sąsiedniej wsi jest kopalnia żwiru, ale to co oferują to wprawdzie tania, ale jednak porażka. Dobra kopalnia jest dopiero w Strzelcach.

W środę wpadliśmy do Castoramy i wyszliśmy bez żadnych zakupów. Ceny kosmiczne po prostu - niby "nikomu nie pozwolimy pobić naszych cen", a właściwie wszystko jest droższe niż w lokalnych hurtowniach. Włókna polipropylenowe ponad 18 złotych za paczkę, więc zamówiłam na allegro i razem z przesyłką wyjdzie 13,50 zł. Pozzolithu nie było (zamówiłam w składzie twardogórskim i na drugi dzień rano dojechał). Kable drogie, rurki balustradowe drogie, drzwi zewnętrzne drogie, mały wybór i beznadziejny opis modeli, wyposażenie łazienki kosztowałoby około 50% drożej niż przy zakupach u twardogórskiego pana sprowadzacza. Raczej nie będziemy więcej tracić czasu na wizyty w tym przybytku handlowym. :)

Do kupienia został cement, ale ponieważ nie ma zniżek przy zakupie większej ilości, to będziemy kupować po 10 worków - tyle w miarę dobrze wozi nasza skoda. Trudno dokładnie wyliczyć ile betoniarek wylewki wyprodukujemy, więc nie ma co robić cementowych zapasów. Aktualnie najlepsza cena to 10,60 zł za worek. Z Dolmatu 40 groszy drożej - transport z Oleśnicy nieco podnosi cenę.

Pogoda wprawdzie nieciekawa, ale trwają pracę wewnątrz domu, więc nikomu deszcz nie przeszkadza. No może dziecięciu, które nie było dziś na normalnym spacerze, tylko przejechało się z nami samochodem do hurtowni. Działka nieco zarosła - kosiarka musi w najbliższym czasie pójść w ruch, grządki porastają drobnymi chwaścikami. Fasola pięknie wykiełkowała i tylko patrzeć, jak zacznie leźć po tyczkach.

I ostatnia nowina - gmina "robi" ulicę Sportową. Poprawi się nieco dojazd do domu. Mam nadzieję, że niedługo będzie też Polna asfaltowana. Nasza ulica ma mieć nawierzchnię z betonowej kostki. W pierwotnym planie budowy dróg gminnych była wpisana chyba na 2011, ale jest znaczne opóźnienie, więc dobrze będzie, jeżeli załapiemy się za jakieś trzy lata.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum