dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

aniutek1983

strop nad parterem

Oceń ten wpis
Dziś zostały położone płyty filigranowe - strop nad parterem. Poszło dość gładko, pominąwszy fakt że płytki miały za długie pręty i nie chciały się zmieścić na swoim wyznaczonym miejscu... Potrzebna była tu i ówdzie szlifierka...
Teraz mamy dopiero "dach nad głową" na parterze i jako taki podgląd naszego przyszłego mieszkanka. Na razie na parterze stoją stemple(bo strop będzie jeszcze zalewany) więc nie ma co oglądać, jak je zdejmiemy, to się pokażemy Zdjęcia poniżej: (niestety nie chciało mi się niektórych fotek poodwracać)
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-0892.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	52,0 KB
ID:	59842Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-0895.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	59843Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-0900.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	59844Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-0893.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	82,5 KB
ID:	59845Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-0899.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	76,6 KB
ID:	59846
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar rutki
    Hej, bardzo fajny etap! na pewno wszystko bardzo cieszy.

    Będę na pewno zaglądać do Twojego dziennika, bo budujemy bardzo podobny dom- Moje miejsce IV.

    Myślałaś jak ustawić wszystko w łazience- chodzi mi o kanalizację, bo właśnie się za to zabieramy.
    Z tego co czytałam powiększyliście troszkę łazienkę kosztem jednego z pokoi tak?
    My za to troszkę wejdziemy na przedpokój żeby były te 4 m2.
    Ja póki co myślę żeby umywalkę dać na prawo przy wejściu, ubikację po lewo na ścianie z pokojem, i za ubikacją w tej samej linii prysznic.
    Jakie ułożenie Wy wybraliście?

    Pozdrawiam!
  2. Avatar aniutek1983
    Cytat Napisał rutki
    Hej, bardzo fajny etap! na pewno wszystko bardzo cieszy.

    Będę na pewno zaglądać do Twojego dziennika, bo budujemy bardzo podobny dom- Moje miejsce IV.

    Myślałaś jak ustawić wszystko w łazience- chodzi mi o kanalizację, bo właśnie się za to zabieramy.
    Z tego co czytałam powiększyliście troszkę łazienkę kosztem jednego z pokoi tak?
    My za to troszkę wejdziemy na przedpokój żeby były te 4 m2.
    Ja póki co myślę żeby umywalkę dać na prawo przy wejściu, ubikację po lewo na ścianie z pokojem, i za ubikacją w tej samej linii prysznic.
    Jakie ułożenie Wy wybraliście?

    Pozdrawiam!
    Hej! łazienkę powiększyliśmy kosztem korytarza, ale wyrzuciliśmy małe WC (włączyliśmy je do pokoju i powiększyliśmy to małe okienko) i przez te "wchłonięte" WC będzie wejście do tego pokoju. Tak więc łazienka ma mieć jakieś 6m2. Planuję posadowić kibelek od wejścia na lewo w rogu, na prawo gdzieś po środku ściany zlew, a na końcu łazienki pod ścianą szczytową - wanna (ja jestem zwolenniczką kabin ale osoba-mąż się uparł na wannę...), wanna najlepiej narożna. jeszcze nie wiem jak to dokładnie będzie wyglądało ale zmotywowałaś mnie do uruchomienia jakiegoś programiku do projektowania łazienki dzięki
    Proszę nas śledzić - na pewno na dniach dodam zdjęcia łazienki(ścianki łazienki jeszcze nie dokończone,ale już będziecie mieli jakiś pogląd jak to rozwiązaliśmy).
    A gdzie będziecie mieli pralnię?tzn. gdzie pralka a gdzie suszenie prania?
    zaraz wchodzę na Wasz dziennik, może coś nowego odkryję
    pozdrawiam
  3. Avatar rutki
    Hej wielkie dzięki za odpowiedz!
    Nasz projekt troszkę się różni i nie mamy tego oddzielnego wc, więc możemy ścianę przesunąć w stronę korytarza tylko o jakieś 30 cm, ale dobre i to przy takiej małej łazience.
    Ale z tego co widzę to umiejscowienie wszystkich punktów strategicznych będziemy mieć takie same.
    U nas sytuacja na odwrót, czyli ja chciałam wannę, a mąż prysznic ale przekonał mnie ostatecznie - po pierwsze dlatego że łazienka jest bardzo mała, więc prysznic praktyczniejszy, a po drugie w łazience na górze zrobimy na pewno wannę ze względu na skosy, więc po co w domu dwie wanny?.

    Dodatkowo prysznic chcemy zrobić oddzielony ścianką jeszcze nie wiem jaką, ale jakąś przezroczystą pewnie, żeby nie zabierać przestrzeni kabiną, no i będzie w ogóle otwarty - szyba i prysznic - tylko trochę się boję zimna...

    Na razie jeszcze za wiele nie ma w naszym dzienniku, bo dopiero zaczęliśmy budowę, ale oczywiście zapraszam
    Pozdrowienia!!
  4. Avatar rutki
    A i jeszcze pytałaś o pralnię
    U nas w projekcie jest na to przeznaczone pomieszczenie koło łazienki na górze, ale na razie w ogóle nie będziemy robić góry. Więc pralka będzie w kotłowni koło kuchni - bo nie będzie tam kotłowni, tylko spiżarka/pomieszczenie gospodarcze.
    Jeśli chodzi o suszenie to właśnie nie wiem
    W łazience na pewno nie ma mowy o sznurkach..
    Na razie pewnie będzie to strych a później pranie będzie się suszyć na dworze albo w jakimś pokoju który być może będzie suszarnią i prasowalnią, jeśli nie będzie miał przypisanego domownika
    Ale póki co nie planuję czegoś takiego jak suszarnia - wyjdzie w praniu

    Aktualnie to mam jeszcze ochotę na zakup suszarki do prania - postawić na pralce i po przejściu przez dwie maszyny prosto do szafek!! I chyba nie są nawet takie drogie - cena jak drugiej pralki po prostu, a jaki komfort!!
    Tylko jeszcze mało popularne w Polsce.

    Pozdrawiam jeszcze raz!