dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Mój Szpak według koncepcji kszhu

Chudziak

Oceń ten wpis
Witam W poniedziałek wylali mi płytę. Poszło ponad 15 m3 betonu B 25 .Jak pisałem wcześniej płyta jest wylana na warstwie 40 cm styropianu EPS 100 organiki. Na styropian położona jest membrana knauf sprint katja. Można na niej było swobodnie kręcić zbrojenie ,żadnych przebić.
Zbrojenie płyty jest z drutu 10 w rozstawie 15* 15 cm, dolna warstwa. W miejscu gdzie będą bufory / 6*6 m /jest jeszcze górna warstwa też z 10 w rozstawie 20 * 20 cm . Dodałem jeszcze do betonu 250 kg zbrojenia rozproszonego. Miała być płyta o gr 12 cm wyszła 13 cm.Wibrowana była łatą. Nie jest idealnie równa ,ale na to jeszcze pójdzie jedna warstwa 7 cm betonu. W niej rurki do ogrzewania.
Przy okazji zalałem betonem kanał gdzie idą rury z kotłowni .
Płyta była cały czas polewana wodą i nie ma ,żadnych pęknięć. Za trzy tygodnie chcę stawiać ścianki działowe z silikatów ,a póżniej wylać beton na ściankach w środkowej części domu.
Dzisiaj wysłałem też kilka zapytań w sprawie wiązarów.
Wywieżli mi również kilkaset m3 ziemi, którą mam z kopania stawu i moich poprzednich prac na działce ,na sąsiednią działkę ,gdzie rozebrałem dużą ruderę i została wielka dziura w ziemi.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151005_172309727[1].jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	333567Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151002_124235358 (2).jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	103,5 KB
ID:	333571Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151005_162210671 (2).jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	333572
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Jarek_i_Justyna
    ciągniecie ściany jeszcze w tym roku?
  2. Avatar jerzyka51
    Tak ,jeżeli pogoda pozwoli to ścianki działowe zaczną stawiać za trzy tygodnie. Chciałbym jeszcze wylać na nich podłogę z betonu ,dla pomieszczenia technicznego na strychu.
  3. Avatar mnocon
    nie boisz sie ze EPS 100 to za malo ?
  4. Avatar jerzyka51
    Witam
    Eps 100 nie będzie za słaby. Czytałem ,że na takim styropianie wylano płyty pod całe domy.Stoją już po kilka lat i nic się nie dzieje. Na mojej płycie będą tylko ścianki działowe i dwa baniaki z wodą ok 3 ton ,oraz wyposażenie domu. Płyta jest dobrze zbrojona ,ciężar rozkłada się na dużą powierzchnie. Liczyłem to obciążenie i w zadnym miejscu nie przekracza tony. Można było zastosować jeszcze słabszy.
    U mnie ściany zewnętrzne i dach opierają się na ławie fundamentowej .Tam działają największe obciążenia. Płyta w środku pracuje niezależnie.