dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

PliP

Ściana 1W - Pszczoły dom pod lasem

Oceń ten wpis
kolejny dzień murowania rozpocząłem od nauki stawiana narożników ścian w Technologi Porotherm 44. Po wnikliwej analizie doszedłem do wniosku ze to właśnie to zadanie jest powodem tych odpadów.



Małe starcie z Szefem. Szczegółowe omówienie problemu, oraz moich wymagań oraz skutków jeśli nie zostaną one spełnione. No i pomogło. Panowie jak się okazało budowali domy z Porothermu- ale z cegły 24. W technologi ściana grubości 44cm to był ich drugi budynek. Tak więc wiele przed nimi nauki, której ja nie będę sponsorował. Wszelkie nieuzasadnione zniszczenia od dziś są płatne.



Panowie, jadą od dziś wg mojego projektu, wg moich wymagań. Efekt widać powyżej. W końcu mury pną się do góry, materiał nie jest niszczony itd.
No i się zdziwiłem bo na drugi dzień ekipa nie przyjechała- mają pilne zadanie na innej budowie. Mi tam się nie pali. Wg umowy mają czas do połowy sierpnia.

Kolejne dni wyglądają jeszcze bardziej imponująco.





Szef widzi, że mi się podoba więc dziś zasugerował, że chyba nie zdążą w terminie. Ja się zgodziłem pod warunkiem, że opóźnienia będą szły w parze z solidną jakością wykonywanych usług.
Mamy już 7 dni budowy ścian za sobą.

Zapomniałem napisać jak wygląda murowanie.
Otóż zaprawa murarska mieszana jest z Keramzytu 0-2mm, cementu oraz wapna i wody. Wszystkie te składniki mieszane są w odpowiednim stosunku.

Murarska zaprawa ciepłochronna na bazie keramzytu to obecnie najtańsza zaprawa do murowania ścian jednowarstwowych.
Rodzaj kruszywa:
• Keramzyt maxit 0-2 do zapraw
Receptura na zaprawę murarską KZ/M4 (na 100 dm3 zaprawy):



Tak przygotowana zaprawa ma gęstość równą 970 kg/m3 i współczynnik = 0,23 W/mK.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum