dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Ogrzewanie w domu energo-piec aku. czy płaszcz wodny?

    - 01-08-2015 - 23:39 (Z241 po przerobieniu na 103m2 - E&P -nasza budowa domku prefabrykowanego)
    Dziś wybrałam się do kolejnej firmy z kominkami norweskimi, niestety steatytowe, ktore sobie wymarzylam póki co odpadają-cena :/ Zastanawiam sie nad piecem z betonu kompozytowego:
    http://nordpeis.pl/var/nordpeis/stor...onsive1100.jpg

    Nie mogę przekonać męża do tego rozwiązanie grzewczego jako alternatywa na dni bez prądu lub deficyt na koncie. Podstawowym źródłem ogrzewania bedzie ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: energo, ogrzewanie, piec norweski, płaszcz wodny Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. własnoręcznie zrobiony dach

    Upalne lato dało się we znaki, a ja każdego dnia przez 2,5 tygodnia na budowie i robiłem dach. Potrzebowałem pomocy przy postawieniu krokwi oraz rozładunku dachówki. Ciężko było, ale się udało (brakuje kilku dachówek skrajnych)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150718_125346.jpg
Wyświetleń:	295
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	326245
    Tagi - katalog słów kluczowych: dach, dachówka braas bałtycka, sso, zrób to sam Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Wykańczająca wykończeniówka - płytki, maty, podłogi...

    Minął już prawie miesiąc od ostatniego wpisu, a na budowie od tego czasu same problemy.

    Po pierwsze wypiął się na nas płytkarz, który miał zaczynać 3 sierpnia i był umówiony 1,5 miesiąca wcześniej. Podobno plecy czy dupa mu pękły. Tylko jak człowiek się naczyta różnych historii w Internecie to już w takie rzeczy przestaje wierzyć. Zwłaszcza jak już wcześniej doświadczył podobnych sytuacji. Polecam podpisywać umowy jak tylko dorwiecie płytkarza i zapisywać ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: maty grzejne, wykończenie Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Projekt konstrukcyjny gotowy!

    Projekt konstrukcyjny już też gotowy!! W poniedziałek zbieramy podpisy, składamy wszystko i gotowe! Na poniedziałek mam jeszcze plan żeby zadzwonić do Starostwa i wypytać jak się ma temat wyłączenia z produkcji rolnej. Zastanawiam się czy mogę zgłosić zamiar budowy i potem donieść ten jeden papier (wyłączenie z produkcji)? Czy nie ma takiej opcji? Jak można to we wtorek śmigam do Starostwa ze zgłoszeniem zamiaru budowy
  5. [Westalka IV] SSO Stan surowy otwart

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	326160 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	72,8 KB
ID:	326161

    No to doczekaliśmy się, mamy długo oczekiwany stan surowy otwarty - może nie do końca taki otwarty bo okna w dachu już są

    Wracając trochę wstecz wspomnę o stropach - dekę wykonaliśmy tradycyjnie w formie monolitu - 25m3 betonu b20 i do tego jakieś 1,6t stali. Wszystko szalowane na deskach podparte stemplami - teraz to trzeba będzie sprzedać.

    Może dla zainteresowanych ...