dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. "Pamiętnik znaleziony w betoniarce" - Yemiołka + Jano

    W TYŁ ZWROT....
    [04.06.2002]

    Najwyższy czas na przedarcie się przez pokrzywy, zebranie humusu i przygotowanie parcelki pod wykopy fundamentowe. Ma się tym zająć fadromiarz z sąsiedztwa - ten, który wykonywał naszą księżycową „drogę”. Niestety bezczelnie popadało, zrobiło się poślizgowo i grząsko i fadroma nie da rady wjechać głębiej na działkę – tylko trochę więc z przodu pogrzebał i polecił nam poszukać kopary na szerszych kołach. ...
  2. Dziennik Ewy i Sebastiana

    Kiedy w niedzielę zjawiłam się na wizytacji okna nadal były a Sebastian wyglądał jak człowiek z epoki kamienia łupanego. A siedział tam tylko weekend. Co będzie po 2tygodniowym urlopie?
    Już to widzę oczami wyobraźni :smile:
    Przez weekend przybyła nam wylewka w sypialni. Różnica między piaskiem a betonem przeogromna. Teraz nie mogę się doczekać kiedy skończą z resztą domu. A kanały nadal nie są skończone :sad:
    Tak to jest, że apetyt rośnie w miarę ...
  3. D12a zaczynam!

    24.06.2002
    Dzisiaj bylo zaciecie z piaskiem do tynkow. Kupilem wczesniej bialy robotnicy mowil, ze ok a okazalo sie ze tynk wychodzi kiepsko bo jest cos w nim nie tak. Udalo sie zalatwic kopalniany i drugi pokoj wyglada juz dobrze. Kopalniak 20 zlp /t a transport 200. Tragedia ale dobrze ze robota idzie.
    1 lipca wchodzi pan od rurek i pieca. Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok.
    Czekam na podlaczenie elektryki ale w ostatnim tyg miesiaca ZE nie licznikuje bo spisuje liczniki w ...
  4. Dziennik Majki

    Kolejny tydzień minął, ja jak zwykle na inspekcji w niedzielę :razz:
    Może się uda "sprzedać" dzieci do moich rodziców, to będę mogla częściej wizytować budowę. Tomek to bardzo kochany mąż ale na cerbera się nie nadaje. Majster zawsze go na coś namówi.
    Zrobiono: zabudowę schodów na poddasze, które mamy wykańczać w późniejszym czasie /jak narazie nieokreślonym/, nie będzie ciepło uciekało na nieogrzewany strych. Scianka wyszla prawidlowa, za to ...
  5. D12a zaczynam!

    21.06.2002.
    Mam juz caly gotowy dach, droge, odwodnienie, duzo tynkow.
    2 lipca wstawia okna.
    Wydatki: elektryka 35/pkt +skrzynka, zabezpieczenia= 5 tys
    dach-blacha, material na pokrycie z 6 veluksami 24 tys.
    Cegly i beton na budynek 25 tys,
    wiezba 6 tys,
    okna parter 12 tys.,
    robocina murowanie domu 17 tys.,
    dach cala robocizna 7 tys
    uzbrojenie dzialki woda 1 tys., prad 3 tys-kabel skrzynka projekt itd.
    kregi i przepst ...