dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ziemianka prawie pasywna

Dom jednorodzinny 140 m2.

  1. Najtańsze (i najdziwiniejsze) ocieplenia

    Cytat Napisał betonowa impresja Zobacz post
    Jak w tytule. Mam nadzieje, że ktoś uzupełni tą listę i ja również się czegoś dowiem.

    Otóż ranking ten wygrywa chyba piasek. Jeśli ktoś budując płytę fundamentową, wygrzebuje więcej ziemi niż trzeba, moje ręce składają się do oklasków. Jeśli uzupełnia to zagęszczonym piaskiem wcześniej odrenowując teren, jest to chyba najlepsza inwestycja w izolacje jaką można zrobić. 50 cm suchego piachu to 5-7 cm najlepszego styropianu. Zastępujemy więc coś co kosztuje około 400-250zł/m3 (XPS-EPS200)
    ...
  2. Ściany, rzut przyziemia

    Witam,
    dzisiaj przeszedłem szybki kurs wrzucania rysunków .
    Istotą projektu jest odizolowanie się od czynników zewnętrznych tak jak jest to możliwe.
    ściany boczne i tylna zasypana ziemią. Strop przysypany 1.5 m ziemi i trawka.
    Ściana frontowa ocieplona około 30 cm styropianu.
    Izolacja termiczna ścian i stropu to ZIEMIA. Wychodzę z założenia, iż poniżej punktu przemarzania nie trzeba izolacji termicznej.
    Aczkolwiek jeśli z obliczeń wyjdzie, ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: energooszczędny, fotowoltaiczne, pasywny dom, ziemianką Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Elewacja z kamienia polnego niełupanego.JPG
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	75,4 KB
ID:	231902   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ściany boczne, tylna z  bloczka  betonowego+słupki żelbet.JPG
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	65,4 KB
ID:	231903   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut przyziemia.JPG
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	231904  
  3. wizualizacja

    Próba wgrania, uczę się intensywnie.
    Załączone zdjęcia Attached Files
  4. Rysunek 2

    Wizualizacja została wykonana przez studio architektoniczne w celu przedstawienia w UG.
    Projekt wnętrz jest mojego autorstwa, elewacja zostanie zmieniona. Komin będzie wewnętrzny aby nie tracić ciepła.
  5. Rysunki

    Próbuje wkleić kilka rysunków poglądowych, uczę się więc proszę o wyrozumiałość.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt 20130806 01.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	231838  
Strona 1 z 2