dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

PliP

  1. ?ciana 1W - Pszczo?y dom pod lasem

    Minęły już 2 miesiące od chwili gdy pomiędzy ściany fundamentów został wsypany piasek. W tym czasie odbyło się jedno powierzchowne zagęszczenie zagęszczarką o masie 200kg oraz dwa razy zalałem niewielką ilością wody. Międzyczasie spadło kilka deszczy. Myślę, że i udeptywanie przez 5 osobową ekipę coś tam pomogło.
    Od znajomego pożyczyłem wąż strażacki wsadziłem pompę do rowu i zostawiłem to na całą noc. Kilka razy sprawdzałem co się dzieje i ile wody ...
  2. Ściana 1W - Pszczoły dom pod lasem

    Wyjazd urlopowy uważam za bardzo udany jeśli chodzi o jego zaplanowanie oraz realizację. Nie mogę tego w żaden sposób powiedzieć o budowie.
    Zadzwoniłem w trakcie urlopu aby dowiedzieć się jak tam przebiegają prace budowlane. Szef mi na to, że mam mu dać zaliczkę to weźmie się za strop. Podniósł mi ciśnienie i odpowiedziałem, że ja odkąd pracuje zawodowo nigdy nie brałem zaliczki. Do tego jeszcze zapłatę mam z 10 dniowym opóźnieniem. Tak więc ja nikogo nie będę ...
  3. Ściana 1W - Pszczoły dom pod lasem

    Nigdy bym nie przypuszczał, że aż takie zainteresowanie będzie tym moim dziennikiem

    Jedziemy więc z tą budową dalej.
    Mamy kolejny dzień budowy, a w kalendarzu 31 lipca 2009.
    Jako że uwielbiam podróże, zarówno te małe i te duże- to właśnie dziś tj. w piątek (31 lipca) wybieram się na dwutygodniowy urlop. Bierzemy namiot, wsiadamy w auto i jedziemy przed siebie....
    Termin na odpoczynek Idealny. Ekipa ma 2 tygodnie na to aby zrobić szalowanie ...
  4. Ściana 1W - Pszczoły dom pod lasem

    No to budujemy dalej bo już koniec lipca, a przed zimą chciałbym przykryć to wszystko dachem.
    Nawiązując do poprzedniego mojego wpisu i do zaprawy murarskiej to ten cały stosunek jej składników, szczególnie wapna do keramzytu jest bardzo ważny. Jak idzie do betoniarki za mało wapna to zaprawa jest sypka i nie chce się lepić.

    Teraz pora na to co mnie denerwuje od samego początku, a nie pisałem jeszcze o tym.
    Chłopaki każdego dnia palą sobie wszystkie ...
  5. Ściana 1W - Pszczoły dom pod lasem

    Poniżej przedstawiam sprzęt do mieszania zaprawy z keramzytem- jak widać jest to zwykła betoniarka.



    Dodam tylko że dość trudno robi się taka zaprawę bowiem keramzyt jest lżejszy od wody i pływa po jej powierzchni i co gorsza nie wpija wody. Dałem chłopakom przepis popatrzyła na niego również szef i do dzieła.
    Przedstawiam historię z pierwszego dnia murowania ścian: ...
Strona 1 z 3