dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. 38.-41. dzień budowy - instalacja wodo-kanalizacyjna (4 - kotłownia i garaż)

    08.-13.03.2017

    W garażu nie będzie żadnej instalacji wod-kan, ale jako że wejście wody do budynku prowadzi przez garaż, trzeba właśnie tam przygotowac odpowiedią instalację.
    Instalacje podzielimy na dwa obiegi, jeden do ogrodu, drugi do zbiornika wody.
    W kotłowni / pomieszczeniu gospodarczym mamy pralkę, suszarkę, umywalkę, wyjście kranu do ogrodu no i główny, 400L zbiornik na wodę. Mimo tego że nie zainstalujemy stacji uzdatniania wody, przygotujemy ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: instalacja, prefabrykaty z keramzytu (praefa), wod-kan Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    2017-04-07 - 116 dzień kalendarzowy od rozpoczęcia budowy (33 dzień prac)

    Membrana kończy się rozkładać. Kontrłaty i łaty nie wypuszczają jej z uścisku - a podstępna burzą czai się za węgłem.




    Ta ekipa też czasu nie marnuje. Ostatni dzwonek na dobór kolorów blachy i rynien do zmienionego koloru dachówek (miał być antracyt, jest miedź).
    Więc wizyta ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dzien116a.jpg
Wyświetleń:	363
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	386048   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dzien116b.jpg
Wyświetleń:	387
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	386049   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dzien116c.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	386050  
  3. Ogrzewanie kablami 2017

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jest sporo w temacie grzania kablami w wątku Ogrzewający elektrycznością z COP=1 - WYSTĄP !!!. Jest kilka wątków tylko o kablach. Ale informacje często nie przystające do energooszczędnych współczesnych domów. Dziwi mnie trochę mała popularność takiego grzania.
    Zapotrzebowanie domów na kWh ciepła spada, a ciągle popularność zyskują źródła ciepła produkujące tanie kWh, za to koszmarnie drogie w instalacji ja pompy ciepła.

    A dlaczego informacje wydają mi
    ...

    Updated 03-02-2020 at 08:50 by Kaizen

    Tagi - katalog słów kluczowych: devi, kable grzejne, kocioł elektryczny, podłogówka Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. 38.-41. dzień budowy - instalacja wodo-kanalizacyjna (3 - kuchnia i spiżarnia)

    08.-13.03.2017

    W kuchni będzie standardowo zlewozmywak i zmywarka. Lodówkę chcemy postawić w spiżarni obok kuchni. Możliwe że za 10-20 lat zechcemy mieć lodówkę z kostkarką do lodu, tak więc już dzisiaj daliśmy zainstalować wyjście zimnej wody koło lodówki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	47,9 KB
ID:	386039

    Podobnie jak w łazience, tak też w kuchni mamy recyrkulację ciepłej wody, aby mieć ciepłą wodę "na zawołanie" a nie dopiero po chwili. ...

    Updated 08-04-2017 at 06:15 by paulmcfly

    Tagi - katalog słów kluczowych: instalacja, prefabrykaty z keramzytu (praefa), wod-kan Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum