dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Sketchup

    Zimą postanowiłem zaprojektować altanę. Zacząłem bawić się Sketchupem, do którego wcześniej podchodziłem jak pies do jeża. Dzięki licznym tutorialom na YT udało mi się ujarzmić bestię w stopniu dla mnie wystarczającym.
    Poniżej próbka nabytych umiejętności - zamiast altany narysowałem projekt Bilbo pracowni Horyzont, czyli dom, w którym mieszkamy.

    Jak wyszło?



    Updated 19-06-2017 at 22:07 by Lopesjus (Poprawione linki)

    Tagi - katalog słów kluczowych: bilbo, sketchup Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Schody w ogrodzie

    W dużym skrócie wyjaśniam, jak zostały wykonane schody na skarpie, ponieważ od czasu do czasu ktoś mnie o to pyta.

    Dla przypomnienia, ogólny widok:



    Postanowiłem wykorzystać obrzeża betonowe, które zostały po wykonaniu podjazdu. Mają one wymiary 100x30x8cm, jedna krawędź jest fazowana. Druga krawędź została nacięta w taki sposób, aby pozbyć się fragmentu o wymiarach 4x4cm na całej długości. ...

    Updated 19-06-2017 at 22:12 by Lopesjus

    Tagi - katalog słów kluczowych: schody tarasowe, sketchup Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Dom z keramzytu - EXPOBUD

    Wykorzystując przerwę pomiędzy zakończeniem fundamentu a przyjazdem ścian podjęliśmy decyzję o wyrównaniu terenu działki (mieliśmy sporo dołków i nierówności po karczowaniu) oraz wykopaniem i zalaniem części słupków pod ogrodzenie w miejscu który nie będzie przeszkadzał kolejnym ekipom budowlanym. Swoją drogą dowiedziałem się że przy budowie mojego domu będzie w różnym czasie pracowało około 70 osób - SZOK .Może dlatego tempo prac jest tak intensywne. Przy okazji ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170616_130908.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	391493   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170617_180208.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	391494  
  4. Dom z keramzytu - EXPOBUD

    Kolejne dni przyniosły kolejne zmiany. Panowie na budowie nie próżnują i fundament po zasypaniu dziesiątkami ton piasku, ułożeniu rur kanalizacyjnych ,wylaniu chudziaka i pracach wykończeniowych w końcu osiągnął swój ostateczny wygląd. Po konsultacjach zrobiliśmy dodatkową warstwę bloczków aby podnieść fundament na pożądaną wysokość względem przyległej drogi dojazdowej. Super że mogliśmy w tej kwestii liczyć na uwagi i doradztwo ze strony Expobudu. Teraz czekamy na ściany
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170608_203539.jpg
Wyświetleń:	431
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	391483   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170609_073125.jpg
Wyświetleń:	450
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	391484   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170611_183733.jpg
Wyświetleń:	400
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	391485