dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Z182 Marty i Marcina

Wybór okien = ciężka sprawa

Oceń ten wpis
Tym razem Drodzy Forumowicze proszę Was o pomoc, opinię na temat stolarki okiennej. Mianowicie okna wyceniali nam w dwóch salonach. Pierwsza wycena trochę już odchodzi do lamusa, bo jest to oferta okien z firmy Drutex, druga wycena, to okna firmy oknoplast na profilu veki, szerokość ramy 70mm, szyba p4 i ramy wk2, klamki oczywiście z kluczykiem.

Nasza wątpliwość nie dotyczy szyb p4 bo tu raczej sprawa jest jasna dla nas, a raczej reszty (ramy wk2, profil veki i sama firma oknoplast).

Druga wątpliwość dotyczy okna do salonu - na początku byliśmy zafascynowani oknem HST, okno naprawdę super, niski próg, chodzi lekko, ale cena i tu zaczęliśmy się zastanawiać czy chcemy aż tak drogie okno. W naszym przypadku to okno kosztuje ok. 10tys.zł

Ale pojawiła się alternatywa okna HST mianowicie okno PSK jest tańsze bo kosztuje zaledwie 4tys.zł

I tu pojawia się pytanie, czy ktoś z Was ma okno w systemie PSK? Jak się sprawuje to okno? Czy są z nim jakieś problemy, awarie. Wiemy, że to okno PSK różni się od okna HST tym, że wszystkie rolki, cały system mechaniczny, który wspomaga otwieranie tego okna jest na wierzchu, w oknie HST wszystko jest ładnie schowane, ale to akurat nam nie przeszkadza.

Bardzo Was proszę o opinie.

Updated 30-09-2014 at 20:36 by Nani

Tagi - katalog słów kluczowych: drutex, hst, okna, oknoplast, psk Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar effa_s
    Użytkownikiem okna PSK jeszcze nie jestem, bo zostało ono wstawione 2 tygodnie temu, ale kilka miesięcy temu walczyłam z podobnymi wątpliwościami. Zdecydowaliśmy się na okno tańsze, bo: jest tańsze , jest cieplejsze, wyższy próg nam nie przeszkadza, przy szerokości 3 m jestem je w stanie bez kłopotu otworzyć i przesunąć jedną ręką. No, i tak samo jak HKS (czy jakby tam nie nazywali tego systemu) otwarte drzwi nie zajmują miejsca w salonie. Dla nas takie okno jest wystarczająco dobre, a 6 tysięcy różnicy przyda się na inne cele Mam nadzieję, że okno będzie nam służyło bezawaryjnie przez długi czas.
  2. Avatar Nani
    Cytat Napisał effa_s
    Użytkownikiem okna PSK jeszcze nie jestem, bo zostało ono wstawione 2 tygodnie temu, ale kilka miesięcy temu walczyłam z podobnymi wątpliwościami. Zdecydowaliśmy się na okno tańsze, bo: jest tańsze , jest cieplejsze, wyższy próg nam nie przeszkadza, przy szerokości 3 m jestem je w stanie bez kłopotu otworzyć i przesunąć jedną ręką. No, i tak samo jak HKS (czy jakby tam nie nazywali tego systemu) otwarte drzwi nie zajmują miejsca w salonie. Dla nas takie okno jest wystarczająco dobre, a 6 tysięcy różnicy przyda się na inne cele Mam nadzieję, że okno będzie nam służyło bezawaryjnie przez długi czas.
    No właśnie też gdzieś czytaliśmy, że PSK ma cieplejszy próg niż HST, wysokość tego progu też nam nie przeszkadza, a cena rzeczywiście te zaoszczędzone 6tysi przyda się na inny cel, a tych jak wiadomo, nam inwestorom nie brak przy wykańczaniu domu. Nasze okno będzie miało 2,7szer. i 2,35 wys.
  3. Avatar Tomaszs131
    Dutex-a nie polecam duzo inwestorow nazeka na ich jakosc. Na innym forum widzialem zdjecie jednego ich okna, ktorego oscieznica wogole nie trzyma kata prostego. Reklamacj nie chca uwzglednic.
    Zycze trafnego wyboru.
  4. Avatar Spirea
    tutaj jest specjalny wątek http://forum.muratordom.pl/showthrea...ecacie/page686, gdzie zaglądają znawcy tematu i pomagają w decyzjach. Jak masz trochę czasu, możesz też go przeczytać, a przynajmniej aktualne wpisy z kilku ostatnich miesięcy. Przed swoim wyborem spędziłam kilka wieczorów/godzin nocnych na lekturze całego wątku o oknach (wtedy było o ok. 200 s. mniej) i sposobach montażu (to równie ważny element przy oknach) i myślę, że się opłaciło.
  5. Avatar Nani
    Cytat Napisał Spirea
    tutaj jest specjalny wątek http://forum.muratordom.pl/showthrea...ecacie/page686, gdzie zaglądają znawcy tematu i pomagają w decyzjach. Jak masz trochę czasu, możesz też go przeczytać, a przynajmniej aktualne wpisy z kilku ostatnich miesięcy. Przed swoim wyborem spędziłam kilka wieczorów/godzin nocnych na lekturze całego wątku o oknach (wtedy było o ok. 200 s. mniej) i sposobach montażu (to równie ważny element przy oknach) i myślę, że się opłaciło.
    Bardzo dziękuję za linka z pewnością tam zajrzę, nastała jesień a w raz z nią długie wieczory, więc z pewnością poczytam.

    A Wy na jakie okna się zdecydowaliście?
  6. Avatar Nani
    Cytat Napisał Tomaszs131
    Dutex-a nie polecam duzo inwestorow nazeka na ich jakosc. Na innym forum widzialem zdjecie jednego ich okna, ktorego oscieznica wogole nie trzyma kata prostego. Reklamacj nie chca uwzglednic.
    Zycze trafnego wyboru.
    A wyobraź sobie, że kolega mojego męża właśnie boksuje się z firmą Veka, w jednym oknie dolna rama wygięła się i przypomina banana, dodam, że okna mają 2 lata. Nie wierzyłam w to co mówi, póki nie zobaczyłam i przyznam, że doznałam przerażenia. W sumie veka to jedne z najlepszych okien na rynku.
  7. Avatar Spirea
    Nani, my zamawialiśmy okna Jezierskiego jesienią 2010r. u Jareko, który był przez długi czas Guru od okien na tym forum. Na przełomie 2010/2011 Jezierski zaczął mieć problemy i sprzedawca przerzucił zamówienia do firmy Hekaplast, która wówczas robiła okna na tych samych profilach i elementach, co Jezierski. Okna są zamontowane od kwietnia 2011r., użytkowane po zamieszkaniu od sierpnia 2012r.
  8. Avatar Tomaszs131
    Mam te same okna, jak narazie wszystko wporzadku.
  9. Avatar Nani
    Dziękuję za wszelkie pomocne rady. Spirea wyobraź sobie, że przeczytałam chyba ze 200 stron tego wątku forum FM, które mi podesłałaś i niestety, ale nic nie znalazłam co by mnie interesowało, ale będziemy szukać i pytać do skutku. Pozdrawiamy.
  10. Avatar śmig_śmigalska
    A moim skromnym zdaniem najlepsze okna nie pomogą , jeśli montaż będzie taki jak u większości firm. Moi "fachowcy" chcieli 1500 złotych za tzw. ciepły montaż. Taśmy to owego montażu kosztują ok. 150 złotych. Przeciętnie sprawny technicznie człowiek spokojnie je założy sam. Wystraszyłam się ceną i odpuściłam mocowanie folii paroszczelnych od wewnątrz. Potem niestety nie dało się już tego zamontować. Doczytaj, co możesz na temat najczęściej popełnianych błędów. Dobrze jest przed montażem okien zrobić obróbkę otworów okiennych. Zajrzyj do dziennika Sadysty. Moim zdaniem jego samodzielny montaż okien może być wzorem dla wszystkich ekip.
    Updated 02-10-2014 at 21:55 by śmig_śmigalska
  11. Avatar Nani
    Cytat Napisał śmig_śmigalska
    Dobrze jest przed montażem okien zrobić obróbkę otworów okiennych. Zajrzyj do dziennika Sadysty. Moim zdaniem jego samodzielny montaż okien może być wzorem dla wszystkich ekip.
    Jaką obróbkę, tzn. jak ona ma wyglądać?

    A masz może link do tego dziennika?
  12. Avatar śmig_śmigalska
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...5%82asne/page9
    Post 167 i dalsze
    Poprawnie, to przed montażem okien powinny być zrobione obróbki otworów i zamontowane tzw. ciepłe parapety. Przywiezione ramy okienne powinny być podklejone taka różową taśmą paroszczelną od środka
    (nakleja ją się we wnękę ramy, a część na ścianę otworu okiennego- poszukaj sobie zdjęć na temat ciepłego montażu)
    Przy klejeniu ocieplenia -styropianu- pod węgarek przykleja się taśmę rozprężną czarną
    (to taka pianka)
    Wpisz sobie w google taśma paroszczelna i taśma rozprężna.
    Powodzenia
    Ś-ś
  13. Avatar mother_nature
    Wpisałam dziennik Sadysty do swoich zakładek jako niezbędną lekturę, bo też chcielibyśmy ciepły montaż, choć do tego etapu u mnie jeszcze bardzo daleko.
    Ale wiadomo, trzeba mieć zawczasu pomysł na całość, żeby potem sobie w brodę nie pluć.

    Nani powodzenia w doborze okien!