dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

futrzaki

  1. Dziennik budowy Magdy, Mai i Michała

    Wstawiam plany domu.
    Niektórym ten typ zabudowy może być znajomy. Otóz okazało się że nasz architekt robił projekty dla osiedla Konstancja o którym wczesniej wspominałem. Tak więć mieliśmy to co nam się już kiedyś podobało. Teraz domów w podobnym stylu powstaje dużo. Ale pare lat temu taki projekt był odważny.

    Tutaj widać front domu.


    A tu tył tzn strone ogrodową:
    ...
  2. Dziennik budowy Magdy, Mai i Michała

    Zapowiadany ciąg dalszy.
    Doszliśmy do wyboru firmy. Szukać zaczęliśmy dopiero w styczniu 2007, no powiedzmy w grudniu poprzedniego roku. Czasu w każdym bądź razie nie było wiele skoro budowa miała sie rozpocząć w kwietniu, maju.

    Zajrzałem też do Expandera żeby dowiedzieć się o możliwości kredytu na dom. W grudniu jednak było jeszcze za wcześnie na uruchomienie procedury bankowej bo nie mielismy kosztorysu ani wykonawcy.

    A propos kosztorysu ...
  3. Dziennik budowy Magdy, Mai i Michała

    W ubiegłym roku jak już wiadomo było że spłacimy wcześniej kredyt zaczęliśmy szukać projektu domu. Stwierdziliśmy że jednak chcemy mieć swój kawałek zieleni, cisze i spokój. Ceny mieszkań rosły i rosną więc uznaliśmy taki wariant za mało rozwojowy i mało opłacalny. Oczywiście analizowaliśmy też aspekt kosztów utrzymania. W mieszkaniu czynsz jest większy ale o nic głowa nie boli. Pomimo to stwierdziliśmy ze skoro inni dają rade z pracami przy domu to my też sobie ...
  4. Dziennik budowy Magdy, Mai i Michała

    Dodałem stopkę z odnośnikiem do komentarzy do naszego dziennika.
    Pozdrawiam
    Michał
  5. Dziennik budowy Magdy, Mai i Michała

    Cześć Wszystkim,
    na wstępie może zacznę trochę o nas a potem o tym, dlaczego zdecydowaliśmy się na budowę domu. Dalej opisze, co następowało i co będzie następować dzień po dniu na naszej budowie.

    Otóż obecnie jesteśmy trzyosobową rodziną z wizjami rozwoju na przyszłość :wink:
    Jednak nasz pomysł na dom zaczął się wcześniej, parę lat temu. Mieliśmy odłożone całkiem sporo gotówki na naszą podróż życia po całych Chinach. Na nasze ...