dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

andre59

  1. Jak Andre, Zosia-samosia, dom budowa?.

    Obiecałem Veruni i Brazie, że dalszy ciąg napiszę w niedzielę, ale "I hade a mission" tzn, przynieśli wzmacniacz gitarowy do naprawy. Firma dobra (Trace Elliot, wtajemniczeni wiedzą o kogo chodzi :wink: ) więc nie mogłem oprzeć się pokusie zrysowania całego schematu ideowego, a że to zajęcie żmudne trochę czasu mi zeszło. Przynajmniej mam schemat czyli, jak każdy elektronik wie, podstawę wszelkiego jestestwa w tej branży :) ). Musiałem dorobić tzw. footswitche bo panowie ...
  2. Jak Andre, Zosia-samosia, dom budowa?.

    Witam ponownie :D

    Po zimowej przerwie, którą dom i wykonane już instalacje przeżyły bez szwanku (nic nie zginęło ani nie uległo zniszczeniu), przyszedł czas na wykonanie wylewek podłogowych.
    Zacząłem od przywiezienia odpowiedniej ilości piasku, takiego samego jaki był użyty do zalewania fundamentów. Wynająłem wywrotkę i pojechałem (jako pasażer ma się rozumieć :wink: ) po materiał do odległej o kilkadziesiąt kilometrów żwirowni gdzie był dostępny ...
  3. Jak Andre, Zosia-samosia, dom budowa?.

    Przyszła kolej na tynki wewnętrzne.

    Po lekturze Muratora zdecydowaliśmy się na tynki gipsowe układane maszynowo.
    Teraz uważam, że należało jednak zrobić tynki wapienno-cementowe.
    Tynk gipsowy jest miękki i podatny na uszkodzenia.

    Ekipę tynkarzy polecił mi elektryk. Współpracowali razem wcześniej więc jeden drugiemu robotę nadaje. :wink:
    Szef tynkarzy okazał się rzeczowy i komunikatywny. Gorzej z terminowością, miał przyjść ...
  4. Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.

    Kolejny sezon budowlany rozpocząłem od wykonania instalacji elektrycznej.

    Elektrycy zjawili się w umówionym terminie i rozpoczęli swoją rabotę.
    Położenie wszystkich gniazdek i wyłączników ustaliłem wcześniej żeby na budowie już nic nie improwizować.
    Wykonywanie instalacji w ścianach murowanych z betonu komórkowego jest chyba łatwiejsze niż w ścianach ceramicznych. O tym fakcie panowie elektrycy zdawali się nie wiedzieć bo, szczególnie jeden pomagier ...
  5. Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.

    Dach gotowy, teraz deszczyk może sobie padać :wink:

    Chałupka pod dachem wyglądała tak:

    widok na salon - w miejscu stojącej drabiny powstanie później komin, a obok kominek (miał być tradycyjny otwarty, a będzie z wkładem), przed pilastrem jest przejście do części nocnej domu,
    do dolnych pasów wiązarów kratownicowych zostanie przymocowana konstrukcja sufitu:


    widok na ...
Strona 1 z 3