dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Lobelka

Kominek II

Oceń ten wpis
Niestety nie udało się zakończyć zabudowy kominka. Najogólniej mówiąc "obowiązki rodzinne"

Zakończyliśmy na takim etapie:

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2531.jpg
Wyświetleń:	396
Rozmiar:	44,7 KB
ID:	304707 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2530.jpg
Wyświetleń:	391
Rozmiar:	56,6 KB
ID:	304708

No i co by tu powiedzieć? Nie tak miało być

Wizja była inna. Zabudowa miała być szeroka, z obu stron kominka po 25cm. Wykleiliśmy wełnę na ścianie i kominie, zrobiliśmy główny zarys konstrukcji i pozwoliłem sobie na inwestorski rzut oka. Dramat. Krowa ogromna, wizualnie z salonu robi się kurnik
Błyskawiczna decyzja o rozbiórce. Oczywiście Inwestorka potwierdziła
No i skończyło się w wykonaniu jak na zdjęciach powyżej. Cóż... damy radę i coś z tego zrobić. Takie są skutki braku wyobraźni przestrzennej.

Nadal niezmienna pozostaje koncepcja, że na szerokości całego kominka do samej góry wyłożony zostanie jakiś piaskowiec. Przydało by się jeszcze coś wykombinować z boku, żeby optycznie tą zabudowę zmniejszyć.

Parę słów o aspekcie technicznym i cenowym.
Zabudowa płytowa, najzwyklejsza w świecie konstrukcja z profili, wełna skalna i płyty. Oczywiście wczytując się w wiedzą tajemną internetu dowiecie się, że gorzej tego zrobić nie można, jest to absolutna porażka, niezgodna z wszelkimi zasadami sztuki zduniarskiej itd. Zdaję sobie z tego sprawę i jest to właściwe miejsce na krytykę Ku przestrodze tych, którzy planują kominek z prawdziwego zdarzenia. Kominek ten będzie używany okazjonalnie, ma raczej cieszyć oko, niż pełnić funkcję grzewczą. Co nie zmienia jednak faktu, że wykonany został z materiałów dobrych i z wszelką starannością.

Kominek z podstawką 1400pln.
Rury podłączeniowe ok 220 pln.
Kratki (3 szt.) w sumie 110pln

Wełna Rockwool 30mm - 19 szt po ok. 20pln/szt.
Aluminiowa taśma łączeniowa 350stC - 69pln (50mb)
Klej elastyczny 50pln.
Profili i płyt nie liczę były na budowie - dla szacunków można przyjąć ok 200pln.

Nie wolno zapominać również o kominie - 2600 pln (nie licząc klinkieru, robocizny, obróbek itd). Później w zależności od gustu wykończenie. Sądzę, że w naszym przypadku jeszcze ok. 500 pln.

Sumaryczny koszt takiej zabawy to ok 6 tyś pln. Czy warto? Oceńcie sami. Mam nadzieję, że będzie się amortyzował

Robocizna zajęła nam 3 popołudnia po 4 godziny. Niestety w tym czasie również demontaż i zabudowa na nowo jednej strony (ok 2 godz).
Cała konstrukcja jest nitowana. Jednak zapewnia to większą sztywność i nie powoduje krzywienia profili przy skręcaniu.

cdn.
Tagi - katalog słów kluczowych: zabudowa kominka gk lobelia Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Nani
    A mnie się podoba. Wiadomo jak się człowiek decyduje na zabudowę pod sufit, to trzeba liczyć się z tym, że to dodatkowy mebel o pokaźnych rozmiarach.

    pozdrawiam
  2. Avatar aniakicia
    dlaczego wełną wyłożyłeś kominek? nie boisz się ze się sfajczy?
  3. Avatar dziub
    aniakicia: przy zabudowie kominka płytami gk należy izolować ściany. Wełna jest najczęściej wykorzystywanym materiałem (oczywiście w specjalnym wykonaniu wysokotemperaturowym).
    Wełna się nie pali

    Nani: kominek został zabudowany od nowa. Zdecydowanie mniejsze gabaryty otrzymał
    Żona jak zobaczyła na żywo wersję z fotek powyżej to się popłakała. Mi też się nie podobał.