dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Marzec 2016 - kupujemy działkę i projekt PLANETA II (2)

Jak się na coś uprę to działam dość szybko.
Po wielu (jakieś trzy tygodnie ) poszukiwaniach znaleźliśmy działkę.
Działek było sporo na rynku, ale.....
- były nieuzbrojone a media daaaaleko
- były daleko od wszelkich sklepów, pks-ów itd
- były blisko sklepów, ale w hałaśliwym miejscu
- nie podobało nam się miejsce

W końcu znaleźliśmy, niestety działka w dole ulicy i niedaleko ok 70m od działki płynie rzeczka. Nasz już prawie kierownik budowy, kazał się nie martwić, gdyż okazało się , że od nas grunt jeszcze opada w dół i podniesie się fundamenty , to będzie ok.


Trzy tygodnie spędzone nad katalogami i w internecie.
Za radą przyszłego kierownika budowy, szukałam projektu, który maksymalne zaspokoi wszelkie nasze potrzeby .

Moje warunki :
Sypialnia i taras usytuowany z tyłu domu
Jedna sypialnia na dole, trzy u góry
Kotłownia i pralnia na dole (wiele projektów pralnię i suszarnię ma na górze)
Zadaszony taras
Spiżarka
Małe korytarze (czyli brak niepotrzebnych holi, które też trzeba ogrzać zimą)
Dach 38-43 stopni - wymagania lokalne
Użytkowe poddasze
Brak piwnicy
Dwustanowiskowy garaż

Katalogi okazały się pomyłką. Zaznaczałam to co mi się podobało, wyszło tego za dużo. Jak cos było fajne w projekcie, inne było nie tak jak chciałam. Zapominałam co mi się podobało, co nie.
Dobrze, że paru sprzedawców projektów ma fajnie utworzone strony , gdzie można zadać sporo warunków i wypluwają projekty, które je spełniają.
Uparłam się na zadaszony taras i to okazało się problemem.
Było bardzo mało takich projektów

Drogą eliminacji stanęło na projekcie PLANETA II odbicie lustrzane. I to byl strzał w dziesiątkę.


Kolejne dwa tygodnie spędziłam na analizowaniu projektu. Tu podziękowania za pomoc i świetne rady , kieruję do piotrek0m, który cierpliwie odpowiadał na moje pytania

ZMIANY Zgłoszone do projektu :

Dół:
1) Zmniejszyłam wejście do salonu z aneksem kuchennym , zależało mi na powiększeniu spiżarki, która dzięki temu ma 3m x 1m
2) Zlikwidowalam wnękę przy łazience na dole, zrobiłam jedną linię ścian i powiększyłam łazienkę
3) Zrobiłam przejście z kotłowni do garażu

Góra
1) Miałam zamiar wyprostować ściany nad salonem. Dzięki radom piotrek0m, uniknęłam tego błędu, piszę ku przestrodze, gdyż dzięki temu mam fajne wnęki na zabudowę pod szafy
2) Zlikwidowałam ściankę działową w pomieszczeniu nad garażem, uzyskując piękny duży pokoj. W przyszłości może służyć rodzinie któregoś z dzieci za salon z aneksem kuchennym.
3) Zlikwidowałam drzwi wyjściowe na strych z łazienki i pokoiku z balkonem
4) Zmniejszyłam pokoik z balkonem i łazienkę uzyskując ładny korytarzyk, który prowadzi do bawialni , czyli pokoju nad garażem.