dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. zaczynamy - ciąg dalszy...

    Na początek obiecane rzuty i elewacje



    Dom jest stawiany z sylikatów, na płycie fundamentowej, wyniesiony 60cm ponad poziom gruntu.

    Ekipa weszła 10.03, zgodnie z umówionym wcześniej terminem. Wykopy, nawożenie piachu, układanie styropianu i zbrojenia płyty szło bardzo sprawnie ...
  2. AGRESSIV SHOPPING - czyli zakupy szybkie i całkiem niemałe

    Dziś od rana - korzystając z ostatniego dnia krótkiego urlopu - rzuciłam się na sklepy... budowlane, oczywiście
    Zaczęło się w Leroy. Szybko w wózku wylądowały dwie baterie umywalkowe Murray i zupełnie nieplanowany grill
    Następnie pobrykałam po listwy do wybranych już paneli w kolorze dąb sardinia. I się zaczęło. Panele okazały się zbyt grube na ogrzewanie podłogowe - 12 mm. Postanowiłam je "szybko" zmienić. Miły Pan Paweł miał do mnie wiele ...
  3. trzeci tydzień - stan zero gotowy ! i tydzień czwarty - murujemy!!!!

    Wreszcie udało się ukończyć stan zero . W sobotę przyjechała gruszka i zalała chudziakiem piach. A od poniedziałku ruszyły prace murarskie.
    Teraz dom rośnie w oczach.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1477.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	36,1 KB
ID:	262441Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1464.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	43,8 KB
ID:	262442Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1469.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	35,5 KB
ID:	262443Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1474.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	30,7 KB
ID:	262444Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1477.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	36,1 KB
ID:	262441
  4. Drewno w kolorze właściwym

    Powoli klarują się sprawy drewniane... Elewacja drewniana osiągnęła właściwy kolor - czyli trzy miarki teaku i 2 miarki palisandru. A teraz wchodzi na ściany
    Stanęła też pergola nad tarasem (który kiedyś powstanie) i niebawem też przybierze kolor naszej magicznej mieszanki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0812.jpg
Wyświetleń:	398
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	262423Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0811.jpg
Wyświetleń:	401
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	262424Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0809.jpg
Wyświetleń:	354
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	262425

    Taras pewnie powstanie w terminie późniejszym, ale już mam marzenia na jego temat. ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: drewno na elewacji, palisander, pergola, teak 3 Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Ogrodzenie - gotowi, do startu, start :)

    Zatem zaczynamy przygodę z ogrodzeniem. Prace wreszcie ruszyły. Pierwsze łopaty zostały dzisiaj wbite w ziemię. Sprzyja nam nawet pogoda - tylko od czasu do czasu przejdzie potężna burza z ulewami

    Ten obraz powoli odchodzi do historii... To stara brama, zapewne jeszcze z lat 50-tych, tak jak i cały ten dom.



    ...
Strona 1 z 2