dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Wiosna 2015

  2. Zamki na piasku, czyli przygotowanie pod płytę fundamentową

    Dzisiaj rozpoczęliśmy prace przy płycie:
    1. wybraliśmy humus aż do gruntu rodzimego - na szczęście mamy po spodem piasek jak z kopalni piasku.
    Zgodnie z projektem płyty wybraliśmy ziemię po ok. 1m szerzej niż wymiar płyty.
    2. wyrównaliśmy grunt rodzimy i zagęściliśmy - tak naprawdę nie trzeba było zagęszczać ale KierBudka chciała zobaczyć jak się ten grunt rodzimy/piasek zachowuje.
    Wcześniej były robione badania geologiczne, więc wiedzieliśmy, ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: podsypka piaskowa, płyta fundamentowa Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Zaczynamy !!!

    iggWitam wszystkich odwiedzających to forum. Właśnie odebraliśmy pozwolenie na budowę i w połowie czerwca zaczynamy.Działkę ogrodzoną 1300 m2 kupiliśmy 3 lata temu pod Strykowem z dużą ilością drzew i małym drewnianym domkiem . Projekt domu idywidualny z użytkowym poddaszem 197 m2 w tym część garażowa 50 m2 ,
    fundament legalett z ogrzewaniem powietrznym.Ściany porotherm 25 + 20 styro , dach ceramika , kominek z rozprowadzeniem , pompa pow. do cwu . Całość ...
  4. Wreszcie ogrodzone

    W sobotę postanowiliśmy nareszcie zainstalować płot tymczasowy, żeby zaznaczyć gdzie "nasze". Z Tatą przywieźliśmy cały sprzęt i materiały na przyczepce i zabraliśmy się do roboty. Po kilku godzinach udało nam się skonstruować solidny płot i zamontować bramę.

    Tutaj przymierzamy bramę do słupków:


    Tutaj ...
  5. Wykopy pod ławy

    W piątek w pracy zaskoczył mnie telefon od p. Tomka - chłopaki już kopią, a zamówiona stal na zbrojenia już jedzie. Szybko zawiadomiłem Tatę aby był przy rozładunku, i po 20 minutach dostałem kolejny telefon, że zbrojenie już się kręci. Wykopy pod ławy fundamentowe poszły szybko, i już wieczorem można było oglądać zarys naszego domku!

    ...