dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Justyna i Sebastian na Kujawach

Witam serdecznie,

W maru 2012 mamy zamiar ruszyć z budową domku jednorodzinnego z35 z projektów z500.
Wszyskite formalności związane z pozwoleniem na budowę, przyłączami - czekamy na wode i kanalizację, projektem mamy za sobą. Dlatego zaczeliśmy się ubiegać w PKO o kredyt i też się udało, pewna kwota jest nam przynana więc teraz nic tylko czekać na pierwsze oznaki wiosny W najbliższych dniach jedziemy z Żoną pod Włocławek spotkać się raz jeszcze z wykonawcą i dokadać szczegóły. Mam nadziej, że wszystko pójdzie tak jak na pierwszym spotkaniu, tak czy siak trzymajcie kciuki. Przy okazji zrobimy zdjęcia działki, więc pochwalimy się, oby tylko śniegu nie było

Pozdrawiamy
Sebastian i Justyna

  1. Coraz bliżej

    Witam

    W piątek zaraz po pracy razem z J pojechaliśmy na kujawy, aby całe te przedsięwzięcie zamknąć na ostatni guzik. I wiecie co...chyba się udało
    A więc tak wreszcie umowa przedwstępna podpisana (w prawdzie z innym wykonawcą, pierwotnie domek miała nam budować zupełnie inna firma, ale akurat takie rzeczy nie są nikomu nieznane) Do końca tego tygodnia musimy wpłacić na konto wykonawcy 10% ceny całkowitej robocizny - myśle, że z tym nie będzie większych ...
  2. Wyposażenie Domu

    Witajcie

    Wiem wiem, dom jeszcze nie stoi a ja już o jakimś tam wyposażeniu -troche szalone. Ale zważwszy na ludzki konsumpcjonizm wcale nie takie głupie. Mianowicie, razem z J rozglądamy się za wyposażeniem elementów kuchni - nie szafy. Chodzi raczej o AGD. I tak, chcemy już teraz kupić indukcję oraz piecyk Przed kupnem powstrzymuje nas okres gwarancji. Producent daje 24 miesiące, mam nadzieje, że to tego czasu już z niego skorzystamy. Więc jeżeli wziąść ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piecuk Beko.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	10,9 KB
ID:	101012   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	indukcja płyta.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	10,9 KB
ID:	101013  
  3. Pierwsze zdjęcia

    Witam

    Szumny tytuł, ale rzeczywiście tak naprawde poniżej są to nasze pierwsze zdjęcia dodane do dziennika. Zdięcia nieruchomości na której będziemy stawiać z35
    Dzisiaj wraz z Juską byliśmy na działce, pogoda wsmapaniła, nibo błękitne, sąsiadów coraz więcej i....nasza działeczka, to nic że termometr w samochodzie wskazywał tylko -9 kresek i tak było nam cieplutko patrząc na nasz przyszły "dom"


    Pozdrawiamy
    Sebastian i Justyna
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	66,8 KB
ID:	100003   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	68,6 KB
ID:	100004   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	64,8 KB
ID:	100005   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	59,5 KB
ID:	100006   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	63,0 KB
ID:	100007  

  4. Ogólne informacje

    Witam

    Nie wiem za bardzo jak się zabrać na prowadzenie dziennika budowy tutaj dla was Nie dość, że razem z Juską musimy ogarnąć całą tą budowę, to jeszcze uczę się obsługi forum muratora - zobaczymy jak nam pójdzie

    A więc tak, na zdjęciu widać nasz domek - foto ze strony z500, więc bez rewelacji. Jak tylko znajdę chwilkę czasu, to przeskanuję najciekawsze strony znaszego projektu i wrzuce na DB.
    W zasadzie wprowadziliśmy jedną tylko ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	thumb_Z35_widok1_0.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	102,1 KB
ID:	96568  
  5. Dzień po kredycie

    Witam serdecznie raz jeszcze,

    Jak już pisałem kilkanaście tyg. temu projekt wybrany, kredyt klepnięty...(mamy już I transzę na koncie - trochę mało bo tylko 11000) ale nic, na prace naziemne powinno wystarczyć - jak nie to uśmiechniemy się wcześniej do banku Teraz czekamy na pogodę.

    Wśrodę spotkaliśmy się Panem Andrzejem B. (kierownik budowy), z ktorym uzgadnialiśmy szczegóły. Ale jak się okazało po powrocie, jeszcze trochę tych szczegółów ...