dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. ważne do zapamiętania

    Kopiuję z komentarzy kawałek dyskusji nt parapetów

    Cytat Napisał adk Zobacz post
    Cytat Napisał monsanbia Zobacz post
    Ale wiesz co?
    U mnie w bloku okna też są*brązowe, a parapety szare.
    No ale, okna z klatek schodowych, drzwi, elewacja, jest szaro-biała, więc pasują (nigdy nie zwróciłam uwagi, że nie)
    Monia ale wezmę to pod uwagę. Bo mogę szare drzwi wejściowe na przykład zrobić. Myślałam o szarych lub białych. A elewacja jest właśnie zaprojektowana szara lub biała. Ja jeszcze nigdzie nie widziałam
    ...

    Updated 17-05-2012 at 09:52 by adk (poprawienie tytułu, bo to denerwujące jak FM zamienia polskie czcionki na pytajniki a potem tego nie naprawia!)

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. poprawka po geodetach

    Majster miał pomysł na korektę błedu geodetów. Zamiast kopania ławy i stawiania drugiej ściany fundamentowej zrobią belkę zbrojoną i połączoną ze ścianami fundamentowymi pod chudziakiem (na wysokości szczytu ścian fund.) Kierbud takie rozwiązanie zaakceptował.
  3. decyzja podjęta - drzwi zewnętrzne

    Zamówiliśmy drzwi zewnętrzne - KMT Plus Xs1, ciemny orzech pod kolor okien
    Będą za 4 tygodnie!!!!

    PS. Dzisiaj na budowie:
    - wizyta gościa z gazowni - zrobi nam projekt przyłącza (mapy już mamy),
    - wizyta kolegi z piłą spalinową - zrobił nam klocki ze stempli (opał już mamy).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sXs1P.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	6,5 KB
ID:	76679  
  4. Dzień 23

    To już chyba 23 dzień pracy. Dziś zaczęliśmy murowanie tzw. parteru. Czyli ta część w której będzie tętniło życie... Kuchnia, łazienka, salon. Dziś dużo roboty nie ubyło. Jedna "warstwa" wokół. Nawet było lekko nerwowo. Jutro pójdziemy jak burza... Jutro też planuję dać zdjęcia z postępów.
  5. co si? ostatnio na budowie wydarzy?o...

    A więc tak ostatnie dni, a raczej tygodnie upłynęły pod znakiem wybierania dachówki i zamawiania wycen na dach.
    Temat ten jest dla nas dość tajemniczy bo nie nadążamy za budową z dokształcaniem się!!!
    Wyceny są przerażające ale kupno folii z gwarancją na 30 lat, a nie takiej która się rozsypuje po 5 latach, albo stalowych rynien zamiast plastiku jest takie kuszące!! w końcu ten dom ma nam służyć przez całe życie! Nie na widzę takich wyborów!! rzecz jasna ...