dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

groomek

  1. Orion III - Piotr & Asia & Roman

    Dzień 0 - sobota, 28 marca
    ZDEJMOWANIE HUMUSU
    W sobote świeciło ładne słoneczko i nic nie zapowiadało tego co miało wkrótce nadejść.
    Zdejmowanie humusu poszło szybko i sprawnie - niecałe 4 godziny i po sprawie. Rozstaliśmy się też z kwotą 500 zł.

    Dzień 1 - poniedziałek, 30 marca
    GEODETA, KOPANIE ŁAW
    Umówiona wcześniej ekipa w ilości 3 osób, zjawiła się na placu boju około 8.
    Tuż po 8 pojawił się także Geodeta, ...
  2. Orion III - Piotr & Asia & Roman

    Następnie na początku marca przyjechało 1440 szt. pustaków Porotherm 25P+W - czekają na swoją kolej. Cena wyśmienita - 5.5 zł za sztukę z transportem na działkę i rozładunkiem, oczywiście brutto.
    Ponieważ zaczęło świecić słoneczko ustaliłem z ekipą datę rozpoczęcia:
    30 Marzec 2009 - pamiętna data.
    Tydzień przed wielkim big bang prognozy z dnia na dzień były coraz gorsze ale majster mnie uspokajał że według niego to będzie ładnie.
    Cóż ...
  3. Orion III - Piotr & Asia & Roman

    śnieg w tym roku topniał długo... za długo. Zima walczyła do ostatnich chwil i przez nią był mały falstart.
    W lutym i marcu nabyliśmy w drodze kupna stal według zestawienia z projektu + jakieś 10 %
    Fi12 - po 2.16 za kg
    Fi6, Fi8, Fi10 + po 2.3 zł za kg
    Przywieźli zgodnie z umową co do sztuki idealnie. Niestety dzień przed przyjazdem spadł śnieg no i samochód nie mógł wjechać na działkę. Własnoręcznie musiałem więc przeciągnąc z drogi na działkę jakieś 1.7 tony stali
  4. Orion III - Piotr & Asia & Roman

    Kierownik Budowy
    - jest - mamy już własnego kierownika!
    W poniedziałek zgłaszamy w PINB rozpoczęcie budowy... a potem już tylko czekamy aż śnieg stopnieje i dziadek mróz odejdzie na wschód.
  5. Orion III - Piotr & Asia & Roman

    Podsumowanie kosztów do chiwli obecnej tj: PRAWOMOCNEGO POZWOLENIA NA BUDWE:

    GAZ: 1200 zł (skrzynka w granicy)
    PRAD: 2120 zł. (słup w granicy) - wystarczy teraz wpiąć przyłacze tymczasowe
    WODA: 2200 zł. (opłaty+studzienka+węże+krany itp.)
    GARAŻ: 1000 zł.

    PAPIERY:
    - Mapki - 1450 zł
    - Projekt: 1000 zł.
    - Adaptacja 1200 zł
    - Ogrodzenie - 3000 zł ( w tym 1050 zł - spłata sąsiada z płot który on sam zbudował ...
Strona 1 z 4