dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Bard13

  1. Dom w Puszczy - Dziennik Barda i Niny

    Znów ciut drgnęło.
    Ściągnęliśmy naszą ulubioną ekipę budowlaną na parę prac, tj. wylanie podjazdu do garażu (nie był na początku wylewany, bo pod nim idzie rura z wodą do domu i czekałem, żeby ziemia osiadła) postawienie ścianki działowej w łazience oraz zabudowanie schodów we wiatrołapie.
    Przyjechali w zeszły poniedziałek i liczyłem, że posiedzą 2-3 dni.
    Jak wróciłem, to już ich nie było. Nawet się z kimś napić nie było…
    Wjazd ...
  2. Dom w Puszczy - Dziennik Barda i Niny

    Wczoraj odbyła się wizytacja producenta w sprawie reklamowania paneli.
    Ciekawi nas, jaka będzie odpowiedź.

    Boję się, że założenia za pierwszym razem odrzucą i trzeba się będzie odwoływać, a nerwów i tak mamy za dużo.

    Żona w ciąży, walka z PINB-em i jeszcze reklamacja paneli...

    Strach bierze.

    Z małżonką zadłużamy się na 16 tyś w pracy. Mamy zamiar skończyć wnętrze (z górną łazienką włącznie) i zrobić ...
  3. Dom w Puszczy - Dziennik Barda i Niny

    Nadejszła wiekopomna chwila, żeby skończyć o tym, o czym napomykam, a brakuje mi sił i nerwów, żeby to opisać.

    Rzecz ma się z próbą odbioru częściowego domu.
    Jak już napomykałem w dzienniku, dzięki życzliwości sąsiadów (uzyskaliśmy ich zgodę potwierdzoną, przez urzędnika w gminie) dostaliśmy warunki zabudowy, zezwalające na budowę domu 2 m od granicy działki.
    Wpisaliśmy dom w mapkę 3 m od granicy i z projektem daliśmy do powiatu, żeby ...
  4. Dom w Puszczy - Dziennik Barda i Niny

    Jeszcze bajeczki z cyklu „żyli długo i szczęśliwie”

    Wiatrołap
    Wiatrołap nabawił się terakoty dość szybko. Początkowo wyłożyliśmy tam chodnik z odległymi planami robienia tam czegokolwiek, ale noszenie na kapciach kurzu i brak miejsca na trzymanie butów czy podręcznych płaszczy zaczął nas wkurzać.
    Terakota i klej zjechały i się położyły.
    W dwóch etapach, żeby mokrym klejem nie odciąć się od drzwi wejściowych.
    W ...
  5. Dom w Puszczy - Dziennik Barda i Niny

    Minęło sporo czasu od ostatnich wpisów, ale mam nadzieję, że czytelnicy wybaczą, ale zmęczenie budową odrzuciło mnie na pół roku od wszystkiego, co ma związek z budową.
    Zaniedbałem Forum Kuratora, nieco zaniedbałem drobiazgi w domu, ale wracam do formy, więc pora na dalsze opowieści.

    W pierwszej kolejności opowieści dla dzieci, czyli grzeczne miłe i przyjemne.
    Potem opowiem o tych z czerwonym kwadracikiem, czyli opowieści prowadzone w krótkich, ...
Strona 1 z 9