dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

wiochman

  1. Wsi spokojna, wsi wesoła...Domek na górce

    W myśl zasady "szewc bez butów chodzi" nie mam centralnego ogrzewania. Według l projektu podstawowym ogrzewaniem jest elektryczna podłogówka. Sprawdza się to ponoć super, nawet cenowo ale na taryfie nocnej. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z DGP. U mnie jest dokładnie odwrotnie. To kominek pełni funkcje podstawowego źródła ciepła a podłogówki w ogóle nie używam.
    Wiedząc o tym zainwestowałem w dobry wkład Jotul 18 I Panorama. Myślę że starczy mi na ...
  2. Wsi spokojna, wsi weso?a...Domek na górce

  3. Wsi spokojna, wsi wesoła...Domek na górce

    Widzicie że miejsce ma swój klimat.
    Czegoś takiego właśnie szukaliśmy.
    Dom więc projektowałem w ten sposób aby nawiązać do architektury okolicy. Przysadzisty, z dachem naczółkowym, drewno, kamień ,naturalne materiały. Ściana kominowa ze starej cegły daje wrażenie że dom ten stoi tu od kilkudziesięciu lat. Schody wejściowe i taras wymurowany z kamienia ciosanego.widoczne belki stropowe bez przesady w obróbce, kominek z tej samej cegły co ściana. Piec kuchenny ...
  4. Wsi spokojna, wsi wesoła...Domek na górce

    Broniszów i jego okolice mają też sporo innych atrakcji.
    Jest w wiosce prawie że zrujnowany zamek, trzymający się kupy dzięki lubuskim fotografom robiącym w nim od dwudziestu paru lat warsztaty fotograficzne oraz małżeństwu społeczników mieszkających w zamku w kilku dostosowanych do tego pomieszczeniach. http://zamek.broniszow.prv.pl/

    Dziedziniec
    ...
  5. Wsi spokojna, wsi weso?a...Domek na górce

    Sporo znajomych zaczęło nas odwiedzać w tych dość jeszcze prymitywnych warunkach. Ale to miejsce ma swój urok.
    Jest położone na polodowcowych wzgórzach, jakieś 600 m od wioski i jakieś 20 ponad nią. Sąsiadów mam zaledwie w paru poniemieckich domostwach. Panorama na 50 km.
    Dla mnie i mojej żony bomba! Cisza wręcz ogłuszająca :) Zarośnięte to wszystko cudnie i kiedy wszystko zaczyna wiosną kwitnąć to daję słowo odlot totalny. Mnóstwo owocowych drzew jeszcze ...
Strona 1 z 5