dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Dziennik Dolores

    Jak planowaliśmy kominek.
    Pod względem gustu – wybraliśmy materiał do obudowy.
    Pod względem jakości i użyteczności – wybraliśmy wkład.
    Pod względem oszczędności energii – wybraliśmy system ogrzewania kominkowego.
    I przyszła chwila prawdy czyli kosztorys. W zasadzie, bez straty funkcjonalności, udało się oszczędzić wyłącznie na obudowie. Podstawowa zmiana to cegły zamiast piaskowca. Już się przekonałam. Kominek będzie super ...
  2. Dziennik Alicjanki

    15 DZIEŃ -wiadomość z ostatniej chwili:

    Panowie od tynków nie przyjadą w najbliższych dniach, ponieważ... (cokolwiek by tu nie było fakt jest faktem). Powinnam była to przewidzieć, bo nie można zbyt wiele zrobić w jednym tygodniu. Być może los jest czytelnikiem mojego dziennika i stwierdził(a), że intrygę trzeba skomplikować. Tak więc jako zahartowany inwestor, powiedziałabym - ogorzały na wietrze mijających mi na budowie lat spoglądam losowi śmiało w twarz ...
  3. Dziennik Majki

    Gadzino przebrzydła :razz: nie właź do pamiętnika.
    Żeby się przeprowadzić, trzeba zorganizować całe "centrum logistyczne". Pewną wprawę już mam, co prawda sama się nie przeprowadzałam, ale "likwidowałam" 2 mieszkania po kochanych Ciociach, które przeprowadziły się na zawsze.
  4. Dziennik Majki

    Trochę opuściłam się w pisaniu, ale wyskoczyłam na krótki urlop w cieplejsze rejony. Wszystko zostawiłam na glowie kochanego męża. Wracam, a tu roboty postępują i ..... nasz lekko wariacki pomysł połączenia Buderusa z kominkiem z płaszczem wodnym - działa!!! Serio, test został przeprowadzony wczoraj, w kominku rozpalono, kaloryfery gorące, pompa pieca współpracuje. Szok.
    Prawde mówiąc nikt z nas do końca nie wierzył, że to się uda. Instalatorzy też trochę powątpiewali, ...
  5. Dziennik Alicjanki

    Przy tej okazji nadmienię, że my zdecydowaliśmy się zamontować jednak oświetlenie 12V, ponieważ taka żarówka kosztuje ok. 7zł netto (35W), gdy tymczasem takiej samej mocy 220tka kosztuje... 32zł. Oczywiście muszę doliczyć koszt transformatorków (tyle sztuk ile sposobów schodowego zapalania oświetlenia) u nas będą elektroniczne transformatorki po ok. 45-55zł - sztuk trzy, a i tak wyjdzie łącznie taniej o ponad 100zł niż same żarówki 220tki.
    - W czwartek będziemy ...