dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

mario1976

  1. Nasz Dziennik - Mario&Kasia - DORADO

    27/06/2007

    Niestety podliczyłem stan zero. Wyszło prawie co do grosza jak w kosztorysie dla banku ale miałem nadzieję, że wyjdzie kilka tysiaczków mniej. Niestety dołozyłem jakieś 2500 za podniesienie fundamentu. Wczoraj rozmawiałem z moim góralem i twierdził, że jak z ekipą oglądali sobie tereny w przerwie robót to dobrze zrobiłem wynosząc fundament. Droga gruntowa jest wysoko, droga powiatowa także, a mają ją poszerzać więc mogą jeszcze wyniseść.
    ...
  2. Nasz Dziennik - Mario&Kasia - DORADO

    21/06/2007r.

    Kierownik przyjechał z taką patrzałką geodezyjną, ekipa przyjechała i stwierdzili, że budynek jest za nisko w stosunku do drogi. Jesli droga zostanie podwyższona, a teren jest gliniasty, ciężki, to bedę plywał przed domem w kajaku. Podnosimy o trzy bloczki.

    No i podnieśli, zagęścili. Weszło jeszcze 5 wywrotek i domówiłem 4 palety bloczków. Budynek jest wyżej więc trzeba będzie w przyszłości zrobić jakiś jeden-dwa schodki więcej ...
  3. Nasz Dziennik - Mario&Kasia - DORADO

    20/06/2007

    Wczoraj byłem na budowie. Wygląda ładnie :D . Zasypany i zagęszczony piasek, wyprowadzone rurki, zasypane fundamenty....tylko jak tak na spokojnie połozyłem się na fundamencie i patrzyłem na drogę to wydawało mi się, że dobrze byłoby aby fundament był jednak wyższy. Miałem obawy czy jak się utwardzi drogę, która idzie delikatnie pod górkę, to działka będzie niżej niż droga. Ale to takie moje dywagacje były.

    Dzisiaj zadzwonił kierownik. ...
  4. Nasz Dziennik - Mario&Kasia - DORADO

    19/06/2007

    Dzisiaj rano o 7 na budowę przybyła kopareczka aby zasypać fundamenty. O ósmej była pierwsza wywrotka.

    Stan na dzień dzisiejszy to zasypane fundamenty i zagęszczony piasek (7 wywrotek*220 zł + 6,5h pracy koparki * 100 zł), rurki od kanalizacji i wody rozprowadzone w fundamentach + rura (160 mm) do napowietrzenia kominka. Hydraulik miał wziąc za robotę 400-500 pln + materiały zgodnie z fakturą i jego upustami....właśnie dzwonił. Całośc 1200. ...
  5. Nasz Dziennik - Mario&Kasia - DORADO

    18/06/2007

    No i górale zabezpieczyli mi fundamenty Visbitem, przykleili styropian, siatkę i obciagneli wszystko folia kubełkową. Dzisiaj mają zasypywać.

    Wracając z budowy wpadłem odebrać wycenę więźby.

    Za mój dach 225m2 + 900mb łat 4*5 + 410mb kontrłat 2,5*5 + 80mb desek czołowych 3,2*15 wyszło mi 11 175 zł.

    Facet ze składu opowiadał mi też jak spekuluje się drewnem i jak jesteśmy wszyscy dymani :evil: . Opowiadał, ...
Strona 1 z 4