dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Energooszczędny na płycie

    Do architekta trafiłam z mocnym postanowieniem, że dom ma być energooszczędny i dlatego ma stać na płycie fundamentowej. Byłam głucha na: “a po co, skoro grunt OK?”, “a ławy nie byłyby lepsze?”, “kasy ma pani za dużo?”. Architekt jako jeden z nielicznych nie torpedował mojego pomysłu.Dla mnie płyta to przede wszystkim ograniczenie występowania mostków termicznych do minimum, brak niekontrolowanego osiadania budynku. Pierwotnie płytę miał wykonać spec tylko od płyt ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: dom energooszczędny, płyta fundamentowa Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Warunki zabudowy itd.

    Marzył mi się dom z płaskim dachem, więc działki szukałam w okolicy, w której byłby możliwy do zbudowania -przezorny zawsze ubezpieczony Dla działki musiałam uzyskać warunki zabudowy-cyrk na kółkach...historia na osobny post i to dłuuuugiii...Na szczęście w sąsiedztwie były domy-kostki z lat 70-tych, więc się na nie powołałam we wniosku o wz i dostałam dach płaski Czas oczekiwania wykorzystaliśmy z architektem na stworzenie koncepcji. Moje założenia: prosto, funkcjonalnie, ...
  3. Faworyt 2 - łazienki!!!

    W międzyczasie trzeba organizować dalszą prace... czyli wybieramy płytki do łazienek.
    Dolna łazienka będzie z firmy Paradyż kolekcja vivida. Umywalka na szafce stojącej, biała ubikacja z Koła, prysznic- kabina szklana kwadratowa plus brodzik z konglomeratu i jeszcze panel prysznicowy czarny.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7266.jpg
Wyświetleń:	347
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	292355   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	VIVIDA 1.jpg
Wyświetleń:	351
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	292356   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	VIVIDA 2.jpg
Wyświetleń:	306
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	292357   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	VIVIDA 3.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	292358   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	VIVIDA 4.jpg
Wyświetleń:	252
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	292359  

  4. Faworyt w ciapki

    Garaż i kotłownia wygląda już całkiem ładnie. Pokoje powoli są przygotowywane do malowania. Ale nie tylko środek się zdobi... Na zewnątrz również prace idą pełną parą. Ocieplamy budynek, styropian grafitowy grubość 15cm.
    Tagi - katalog słów kluczowych: faworyt 2 Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140829_175751.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	292342   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140829_180521.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	59,7 KB
ID:	292343   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140829_180823.jpg
Wyświetleń:	241
Rozmiar:	65,3 KB
ID:	292344   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140829_181338.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	61,3 KB
ID:	292345   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140830_141705.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	64,8 KB
ID:	292346  

  5. Wybor technologii i firmy

    Troche to trwało, ale na znalezienie odpowiedniego partnera i wybór technologii trzeba poswiecic troche czasu.
    Moj plan byl prosty: zwiezc dom z Polski. Jak zwykle realia byly lekko odstajace od oczekiwan. Moje obserwacje:

    1. Dla wielu, wielu firm jest obojetne, czy mi ofertuja, czy nie. Kontakt czesto sie urywa bez zadnego powodu. Podejście do klienta jest diametralnie inne niz w Niemczech.
    2. Niska elastyczność, co do budowy domu (z jakich materialow).
    3. Wysoka ...
Strona 1 z 3