dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dziennik budowy Arkansas

  1. Wybór projektu - czyli bogatszy o wcześniejsze doświadczenia

    Mój poprzedni dom Kształtny C107AL był budowany z myślą o tym aby zrównoważyć metraż i koszty budowy - czyli myślę że jakieś 40% tematów traktujących na tym forum (czy wybuduję dom za 200 za 300 za 400 tysięcy, czy tyle metrów będzie ok, i cała reszta podobnych tematów)


    Jednak po wprowadzeniu się okazało się że całe 107m2 i niewielka działka to jednak nie jest to o co chodziło, w czym miało by się żyć przez resztę lat.
    Niektórzy powiedzą/napiszą ale po co większy ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: arkansas Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Działka – czyli całe sedno sprawy cz. II

    Wie ktoś dlaczego nie wrzuciło mi całego tekstu w 1 wpisie ?
    Jest tu jakieś ograniczenie znaków ??? dziwne...


    Teraz trochę o poruszonych już wcześniej minusach
    Walkę rozpoczęliśmy od razu z Tauronem, PGNiG, wodociągami i drogą, więc ze wszystkimi instytucjami które umożliwią nam wygodne mieszkanie.

    Tauron – przyłączenie do granicy działki poszło bardzo sprawnie – wszystko trwało ok 3 miesięcy i ok 300m przyłącza kosztowało ...
  3. Działka – czyli całe sedno sprawy

    Nauczony i wprawiony w bojach budowlanych uznałem iż kolajny dom będzie zaplanowany od samego początku w sposób bardziej przemyślany i pozwalający jeszcze w lepszym stopniu móc go użytkować.

    Jako iż działka i samo miejsce pod budowę uznałem nawet za ważniejsze (dom zawsze można zburzyć i wybudować od nowa) dlatego też ten wybór trwał aż tak długo.
    Jak już pisałem wcześniej w założeniach zakupiona działka ma dokładnie 15a, w tylnej jej części ...
  4. Początki czyli najważniejszy wybór miejsca i działki

    Zaczynając kolejną budowę zupełnie od początku, bez kawałka ziemi, bez idealnie dobranego projektu rozpoczęliśmy poszukiwania.

    W wakacje 2016 roku zabraliśmy się za poszukiwania działki pod nasz dom.
    Miałem już ściśle określone wymagania dotyczące samej działki i jej położenia - tak aby pogodzić bliskość aktualnego zamieszkania (bielsko woj. śląskie) oraz aktualnego zatrudnienia działka nie mogła znajdować się dalej niż 30 km od centrum Bielska - ...
  5. Do 2 razy sztuka - czyli budowa kolejnego domu - projekt Arkansas

    W końcu przyszła pora i na mnie żeby odświeżyć trochę mój dziennik budowy założony w 2014 roku.

    Jako iż byłem już bociankiem w 2014 roku zakończyłem budowę z powodzeniem po 3 latach sytuacja życiowa spowodowała iż rozpocząłem w tym roku budowę kolejnego wymarzonego domu. Choć jak to mówią dopiero 3 dom będziesz miał idealny - więc w dalszym ciągu uczę się budowy

    W tej chwili jesteśmy na etapie pokrycia dachu, okna już wstawione więc budynek na zimę będzie ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: arkansas Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 2