dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Dziennik Anuli i Paw?a

    Ukraińcy tynkują zawzięcie ale chyba jest tego więcej niż myśleli. A mnie tymczasem naszła ochota na pewne podsumowania. Podliczyłam wszystkie wydatki za te etapy które są już skończone. I co mi wyszło: prace przygotowawcze, pozwolenia, mapy itd 7733,20; fundamenty bez podłogi na gruncie z cokolem klinkierowym: materiały 12682, robocizna 3920; stan surowy: materiały 35414,91, robocizna 18100; pokrycie dachu (dachówka cementowa + 9 okien + wyłaz) materiał 21220,49, robocizna 7500; ...
  2. Dziennik Alicjanki

    KWIECIEŃ '22gi (okna)

    Weszli panowie fachowcy wstawiać okna. Od razu pojawił się problem, bo podobno: "wylewka została zbyt wysoko wylana". Na szczęście nadproża zostały wykonane z kształtek "U" (z gazobetonu) w środku których jest wykonane zbrojenie i wylane właściwe nadproże. Grubość podstawy kształtki "U" ma 6cm i to stanowi zapas bezpieczeństwa w razie takich właśnie wpadek.
    Natomiast o 2cm za wysokie drzwi balkonowe wzięły ...
  3. droga do gwiazd

    W końcu mam już wylane ławy fundamentowe.W piatek na teren budowy przyjechała gruszka z betonem i oczywiście musiała się zakopać, po ostatnich deszczach było trochę mokro i miękko,ale jakoś udało się ja wyciągnąć.Załatwiliśmy już ekipę do stawiania bloczków fundamentowych /zaczynają pod koniec tego tygodnia/ i ścian . Powiedzieli,że wyrobią się z tym w trzy tygodnie ,zobaczymy .W tym tygodniu energetyka doprowadzi prąd na działkę , dzisiaj przywozimy betoniarkę i niech ...
  4. Dziennik Ewy i Sebastiana

    Ogłoszeń o sprzedaży działek było sporo. Niestety okazało się, żę jedna połowa to pośrednicy a druga jest delikatnie mówiąc naciągana. Kiedy już znaleźliśmy ogłoszenie które nam pasowało (uzbrojona, budowlana) okazywało się, że działka wcale nie jest uzbrojona ale prąd jest 100 m dalej, woda jakieś 70 m a o odrolnienie nie nie trzeba się martwić bo sąsiad już buduje. Koszmar.
    Na jednej działce nawet byliśmy. Ładna, pod lasem. Tylko oczywiście nie uzbrojona ...
  5. Dziennik Agnichy1704

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Agnicha1704 dnia 2002-04-22 14:30 ]</font>