dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kane66

  1. Dziennik Kane'a

    Ile to juz czasu minelo - lipiec !

    Przez te 3 miesiace zrealizowano cała hydraulike parteru - zarówno ogrzewanie jak i wodę i kanalizacje - oczywiscie bez armatury. Koszt to jakies 1400zl robocizna za hydraulike i 3x tyle materiał (w tym znaczny koszt 3 stelaży pod WC - firmy TECE).
    Ogrzewanie podłogowe - 3000zł za robocizne wraz z rozdzielaczami (dwie sztuki) i podłączeniem tego do bufora, 170m.kw. Materiały: rozdzielacze po około 700zł z kompletem rotametrów, ...
  2. Dziennik Kane'a

    I znów miesiąc minął cholera wie kiedy...

    Rozlozylismy instalacje elektryczną parteru, osprzęt berkera (~1000PLN na cały parter), ekipa tynkuje podbitki na zewnątrz, ja szukam ekipy do tynków wewnątrz w miedzyczasie sprzątając budowę z gruzu, desek i tak dalej.
    W paru wizytach Adama_mk udało się rozłożyć całość instalacji rekuperatora i uruchomić go na roboczo (jeszcze bez sterowania). Zdjęcia w galerii: http://picasaweb.google.pl/kane66/HouseConstructionMore

    ...
  3. Dziennik Kane'a

    No, kolejny miesiąc. Co udało się zrobić:

    - instalacje grzejnikową piwnicy (ubije każdego zwolennika grzejników w całym domu podającego argument że 'podłogówka wychodzi drożej ! ) - 5 sztuk

    - zamknęliśmy sprawę elektryki piwnicy, przenieśliśmy się na parter gdzie własnie wykładam kable gniazdek (na stropie, będą zalane wylewką). Mamy już wszystko wybruzdowane, puszki wykute otwornicą. Kupiłem osprzęt Berkera - na cały parter wyszedł 1050zł ...
  4. Dziennik Kane'a

    Noooooooo więc dużo sie działo

    Adam_mk rozłozył rury na parterze i zniknał by pojawic sie zgodnie z umowa kolo 15 lutego (ja w tym czasie docieple strop parteru wełną). Pracowali (Adam z synem) zwinnie i szybko - bez zastrzeżeń. Najlepsza ekipa na budowie ;) Rury flex z KominFlex Pszczyna (producent koło mnie a myśmy rury w Sosnowcu kupowali hihi).

    Elektrycy nadal walczą w sumie robie to ze znajomym plus jeden elektryk nadzorujący więc nieco to trwa ...
  5. Dziennik Kane'a

    Dzień sądu - na budowie pojawia sie dzis dwoch elektrykow, dwoch hydraulikow i dwoch ludzi od wentylacji (adam_mk ;) ). I to wszystko pod moja nieobecnosc bo maja byc od rana a ja biedny dopiero o 12 sie zjawie. Mam nadzieje ze sie nie pozabijaja i maja wlasne przedluzacze do prądu ;)

    Zapadla decyzja o ociepleniu, ekipy za etap "bez tynku" ceny 15-20zl od metra. Styro 20cm, frez, wszystko kupione w grudniowym dołku cenowym. Temperatury znośne, producent twierdzi ze ...
Strona 1 z 8