dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Skromny, elegancki, nowoczesny - z127

Naszym celem jest wybudować niewielki, elegancki i nowoczesny domek. Jasny i otwarty na ogród. Adekwatny do naszych potrzeb i możliwości.

  1. Na g?owie postawione

    Na naszej budowie nic nie dzieje się zgodnie z prawidłową kolejnością.

    Mamy już pomalowane wnętrza (no... przemalowane) a nadal cieknie nam z dachu garażu bo dekarze ciągle nie mogą dojechać dokończyć kilku detali. 16 wiader tynku czeka również na tych dekarzy bo dopóki nie zrobią obróbek - nie ma sensu tynkować. A jak już zrobią to będzie za zimno na tynkowanie. Dobrze, że pogoda jest dla nas łaskawa. 2 palety bloczków czekają od 3 tygodni na murarzy, którzy ...
  2. Wygląda to to jak dom

    Nie było mnie tu chyba z pół roku. Ostatni wpis był chyba jeszcze bez dachu. Długo by pisać co się wydarzyło od tego momentu więc tak pokrótce. W utopijnej wizji mieliśmy już o tej porze roku mieszkać, ale... po pierwsze primo nadal nie mamy prądu. Tauron obiecuje na koniec października, ale jakoś nie wierzymy i umniejsza to też naszą wiarę w przeprowadzkę w tym roku. Po drugie primo mialiśmy kilka obsuw. 3 miesiące na oknach (znana sprawa problemów Jezierskiego) i 1 miesiąc ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin1.jpg
Wyświetleń:	236
Rozmiar:	75,4 KB
ID:	76153   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin2.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	76154   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin3.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	76155   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin4.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	76156   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin5.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	76157  

  3. Powrót na budow?

    Muszę przyznać, że kilka tygodni budowlanego odprężenia było nawet przyjemne. Dach robił się swoim własnym tempem, okna załatwione więc czekać tylko na dostawę i pogodę do montażu. A tu trzeba wracać do planowania, czytania, szukania. I skończyło się przyjemne - wraz z rozpoczęciem prac wykończeniowych kasa będzie ubywac coraz szybciej, a efekty będą coraz mniej widoczne. Jak o tym myślę, to chciałbym, żeby już była jesień i żebyśmy wprowadzali się na gotowe ...
  4. Dach (na razie) sko?czony

    Śmiać mi się chce, jak czytam swój wpis z 16 listopada, gdzie pisałem, że postępy pewnie będą błyskawiczne i za dwa tygodnie dach będzie skończony. Zaczęło się rzeczywiście szybko i w ciągu w-3 dni powstała więźba i została zafoliowana. A potem już było tylko pod górkę. Dekarze przyjeżdżali na 1 dzień, znów tydzień ich nie było, na 2 dni i dwa tygodnie ich nie było. A to brakowało dachówek skrajnych, a to jakichs kominków. Ciągle coś. Momentami było ostro bo ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach13.jpg
Wyświetleń:	639
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	39455   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach16.jpg
Wyświetleń:	416
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	39456   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach20.jpg
Wyświetleń:	541
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	39457   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach27.jpg
Wyświetleń:	469
Rozmiar:	74,2 KB
ID:	39459   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach22.jpg
Wyświetleń:	456
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	39460  

  5. 3 miesiące zamiast 2 tygodni

    Wstępnie dach miał być zrobiony w 2 tygodnie. W sumie jakby zliczyć ilość dni pracy to może i by wyszło tyle, albo nawet mniej. W każdym razie od czasu rozpoczęcia prac minęły już ponad 3 miesiące i dopiero dziś dekarz zadzwonił, że skończone i żebyśmy oglądali i krytykowali. Wybaczam mu tylko dlatego, że tak naprawdę nigdzie mi się w tym momencie nie spieszy, a efekty jego pracy są wystarczającym zadośćuczynieniem (chociaż ostatecznej wersji jeszcze nie widziałem). ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin01.jpg
Wyświetleń:	1242
Rozmiar:	59,4 KB
ID:	39157   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin02.jpg
Wyświetleń:	1105
Rozmiar:	66,4 KB
ID:	39158   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin04.jpg
Wyświetleń:	926
Rozmiar:	52,8 KB
ID:	39160   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin07.jpg
Wyświetleń:	970
Rozmiar:	64,1 KB
ID:	39161   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin05.jpg
Wyświetleń:	1004
Rozmiar:	65,8 KB
ID:	39164  

Strona 1 z 10