dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

tomek1950

  1. Mazurska chałupa komtura

    http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm


    Kochani czytelnicy mojego dziennika, bardzo proszę zapoznać się z wątkiem podanym powyżej i... do roboty. :D

    PS. Na spotkaniu mogę rozdawać autografy lub, wedle życzenia, buziaki.
    PS. PS. Z facetami raczej się nie całuję. :D
  2. Mazurska chałupa komtura

    Z ważnych prac które należało wykonać jesienią przed nadejściem śniegów i mrozów było usunięcie opadłych liści kasztanowca. Każdego roku, mimo intensywnego grabienia troche liści jednak zostaje. Teren jest bardzo nierówny i całkowite wygrabienie jest niemożliwe. W tym roku (2008) kupiłem odkurzacz do liści z funkcją dmuchania. Elektryczny, produkcja oczywiście chińska, ale cena przystępna. Nawet z odkurzaczem łatwo nie było, ale ok. 99% lisci zakarzonych szrotówkiem spoczęło ...
  3. Mazurska chałupa komtura

    Pięknych granitowych głazów różnej wielkości uzbierało się dużo. Zastanawiałem się co z nich zrobić. Komturia nie jest ogrodzona, ale ukształtowanie terenu pozwala wjechać tylko z jednej strony. Postanowiłem wybudować bramę. Trochę jak drzwi do lasu, ale zamknięta brama uniemożliwi wjazd nieproszonym gościom.
    Samą bramę nabyłem drogą kupna w pobliskim składzie budowlanym. Z ranitowych kamieni wymurowane zostały słupy na których zawisła. Słupy są duże, wszak ...
  4. Mazurska chałupa komtura

    Ostatnimi czasy dużo się dzieje w mazurskiej komturii.
    Tak dużo, że nie jestem w stanie tego na bieżąco opisać. Prace trwają, kartonów przybywa z każdym moim wojażem do Warszawy, więc i bałagan rośnie.
    Tu deska, tu karton z napisem "garnitury Tomka", obok młotek, szlifierka kątowa... Dobrze, że wiem gdzie jest laptop. A właściwie to nic z tego nie wynika, bo internet zawodzi. Sygnał jest słaby, przerywa, odechciewa się coś dłuższego napisać. ...
  5. Mazurska chałupa komtura

    Wiadomość z ostatniej chwili.
    Zakończone zostało układane desek boazeryjnych na fufitach łazienek. Do wykończenia tych pomieszczeń brakuje tylko listew. No chyba, że ja niedowidzę, a nawyższa kontrola zweryfikuje.
    Jadę jutro zakupić listwy. :)
Strona 1 z 50