dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

  1. Dziennik budowy - "Manuela"

    30.06.2005 Prace glazurnicze trwają. Teraz glazurnik działa już w łazience na poddaszu. Mniej więcej na półmetku prac dowiedzieliśmy się, że nasze "fanaberie" będą trochę więcej kosztować. Powiem szczerze spodziewałem się tego, bo w łazience na dole puściliśmy wodze fantazji jeśli chodzi o liczbę dekorów na metr kwadratowy ściany.

    Dziś dostałem wycenę z M&S (firma, która robiła nam okna) na półkę nad kominkiem, malowanie podbitki i drzwi ...
  2. Dziennik budowy - "Manuela"

    26.06.2005 Dziś odbyliśmy pierwsze spotkanie z parkieciarzem. Fachowiec polecany przez firmę Drewex z podwarszawskiego Radzymina, dostawcę bardzo dobrej jakości parkietów egzotycznych. Po rozmowie wiem już, że jest to człowiek znajacy się na swojej robocie i mający od dawna do czynienia z parkietami egzotycznymi. A oto jego odpowiedzi na wcześniej przygotowane przeze mnie pytania:
    - cena ułożenia 1m2 parkietu - 45PLN netto (niezależnie od rodzaju drewna)
    - z dużym prawdopodobieństwem ...
  3. Dziennik budowy - "Manuela"

    24.06.2005 Płytek mamy coraz więcej. Aktualnie skończona jest już łazienka na parterze (ostatnim elementem było obudowanie brodzika) i są już wszystkie płytki w kuchni. Bardzo ładnie wyszły glazurnikowi "wyjścia" glazury z kuchni na salon. Z jednej strony mamy łuk, a z drugiej "falę". Są także już oba balkony.
    Od dziś prawdopodobnie zacznie się fugowanie tego co już jest ułożone. Glazurnikowi szczególnie zależy mi na szybkim zafugowaniu balkonów ...
  4. Dziennik budowy - "Manuela"

    14.06.2005 Praca glazurnika powoli zaczyna nabierać kształtów. Dziś ukończony został pierwszy balkon. Zarówno kolor płytki, którą wybraliśmy, jak i sposób ułożenia (wypracowany wspólnie z glazurnikiem) bardzo mi się podoba. Gdy dojdzie do tego jeszcze balustrada, balkony będą elementem naprawdę dodającym uroku naszemu domkowi.

    W ciągu ostatnich dwóch dni podjąłem dwie kluczowe decyzje związane z dalszymi pracami w domu. Po pierwsze zdecydowałem się, że ...
  5. Dziennik budowy - "Manuela"

    10.06.2005 Dawno nie pisałem, ale w sumie większych zmian w domu nie mogę zaprezentować.
    Układanie glazury posuwa się w "swoim tempie". Aktualnie mamy:
    - podłogę w kotłowni
    - ściany w małej łazience
    - sciany w kuchni
    Wszystko jeszcze nie zafugowane.

    Równolegle wybieramy i dokupujemy elementy wyposażenia małej łazienki. Kabina i brodzik z siedziskiem będą z firmy Ravak, kibelek i umywalka z Cersanitu, bateria prysznicowa ...
Strona 1 z 25