dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Lobelka

Kominek Epizod I

Oceń ten wpis
Dziś krótko, za to konkretnie ... i zagadka na koniec

Ostatnio nareszcie zaczęło się dziać na budowie.
Zaspokojona została moja ciekawość i prowizorycznie podłączyliśmy kominek
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150203_185904.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	47,3 KB
ID:	303855 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150203_195822.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	44,5 KB
ID:	303856

Wnioski: Wypas!! Byłem ogromnie sceptyczny, a nawet przeciwny. Muszę stwierdzić, że klimat kominka absolutnie mnie przekonał i właśnie taki mebel chcę mieć w salonie. Dlaczego mebel? U nas z założenia kominek nie spełnia żadnej innej roli niż dekoracyjna i klimatotwórcza Od ogrzewania mamy kotłownię.
Trzeba przyznać jednak, że w układzie jak na zdjęciu bardzo szybko nagrzewa pomieszczenia na parterze. Idealne doraźne dogrzewanie na czas prac. Obecnie dom jest właściwie nieogrzewany. System antyzamarzający z wykorzystaniem solarów sprawdza się wyśmienicie. Sterownik pieca ma taką funkcjonalność, że jak temperatura kotła spadnie poniżej 4 st. to załączają się obie pompy. Piec pełni funkcję wymiennika. Przykład: woda w zasobniku 34st. Po dwóch godzinach pracy pomp temperatura zasobnika spada do 16 st. a temperatura powrotu z ogrzewania wzrasta z 4 st do 14

Dziś rozpoczęliśmy zabudowę kominka. Kominek wypoziomowany, wypionowany. Ściany oklejone izolacją. Jutro stelaże, może się jakąś płytę przykręci
Fotki jutro.

Poza tym skończony został pokój nada garażem. Po zakończeniu solarów można było ułożyć resztę wełny i przykręcić brakujące płyty.

Poprawiliśmy wszystkie wpadki murarskie związane z oprawianiem drzwi wewnętrznych. Po pomiarach okazało się, że jedne drzwi trzeba było przesunąć o 10cm, inne zmniejszyć również o 10cm. Pierdoły, ale zrobić trzeba.

W małej garderobie zrobiliśmy konstrukcję pod płyty. Brakło wełny bo również zakończylibyśmy ten etap.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150207_163344.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	303858

Miało być krótko, nie udało się jak zwykle.
Zagadka: Jak przetransportować garaż blaszak o wymiarach 3x5m nie dysponując odpowiednimi zasobami ludzkimi? Podpowiem, że zimą?

Odpowiedź: Na saniach

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150207_140021.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	303857 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150207_140029.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	303859

Ok 30 metrów przetransportowany.

Tylko sprzęgła trochę szkoda Garaż musiałem przenieść, ponieważ udało się zorganizować sporą ilość ziemi do niwelacji terenu. Ekipa kopiąca kanalizację na wiosce nie ma się gdzie pozbywać nadmiaru materiału, więc zgłosiłem się na ochotnika.
Strasznie farcimy na budowie ostatnio
Tagi - katalog słów kluczowych: kominek lobelia Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Nani
    No i pewnie każdy kto słyszał, że będziecie mieć kominek, to mówił zobaczysz napalisz w nim 2 razy w roku, skąd ja to znam? Ja też uwielbiam ten ogień za szybką, ciepełko i troszkę dymku, mmmmm

    Już nie mogę się doczekać zabudowy tego cuda, widzę czarną rurę więc myślę, że jej nie schowacie? Czy się mylę? Tak czy inaczej czekam na fotki.

    Napisz jeszcze co to za wkład i o jakiej mocy?
  2. Avatar Artur i Lidia
    U nas ciepłe powietrze z kominka jest rozprowadzone po pokojach. Jako alternatywa dla pieca gazowego sprawdza się świetnie,tylko trochę trudniej utrzymać w miarę stabilną temperaturę. Wiosną planuję rozbudowę nadmuchów do sieni i łazienki.
  3. Avatar dziub
    Wkład kominkowy to DECO 700 14kW także żadna rewelacja. Dostępny na Allegro w bardzo przystępnej cenie

    http://allegro.pl/wklad-kominkowy-ko...955255612.html

    Można kupić taniej (Castorama itp) ale jakoś mnie nie byłem przekonany. Ten mi się podobał więc się długo nie zastanawiałem.
    Zabudowa będzie bardzo prosta, słupek do samego sufitu i piaskowiec na całej szerokości. Na podłodze przed kominkiem płyta o szerokości 30 cm i wysokości 3cm na szerokości całego kominka.
    Ba bieżąco będę się chwalił postępami

    Nigdy nie rozpatrywałem kominka jako źródła ciepła. Jedynie kanał poprowadzony jest do sypialni na górze z opcją bardzo łatwego podłączenia pokoju obok.

    Zobaczymy na ile wystarczy chęci, żeby palić w kominku