dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Lobelka

Suche tynki (gk)

Oceń ten wpis
Na forum zastój, atmosfera świąt i aura nie sprzyja budowaniu
U nas się powoli dzieje. Tempo nie jest szaleńcze, ale gorzej było i chwalili
Po dłuższej chwili nieobecności i przełamaniu niemocy na budowę zawitał główny wykonawca prac płytowych, wyczekiwany Szwagier

Zaowocowało to zakończeniem prac przy sufitach. Ufff... kolejny temat który spędzał mi sen z powiek został odhaczony.
Ten element nie jest zbyt fotogeniczny (szczególnie w sesji nocnej), ale jednak spróbuję coś udokumentować.

In progress... Salon (nie dotarty) Esy floresy w kuchni
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2302.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	35,0 KB
ID:	297070 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141217_191657.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	33,7 KB
ID:	297075 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141217_191750.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	33,1 KB
ID:	297076

W tym świetle to za wiele nie widać, no ale żeby nie było że się nic nie działo. W kuchni ze względu na wentylację konieczna była taka dwupoziomowa zabudowa. Dorzuciłem też jakieś światełka.
Przypomnę tylko, płyta Rigips DuraLine (zaje..... ciężka!!!)

W wolnych przebiegach zdało się zrobić zabudowę geberitu w dolnej łazience.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141217_191603.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	69,5 KB
ID:	297068

Ponieważ jest to również maskowanie pionu kanalizacyjnego nie za bardzo było jak zrobić jakieś pułeczki itd. Zabudowa u góry nie jest robiona właśnie ze względu na ww. Najlepiej jak gość od płytek sam sobie wymierzy co by mniej docinania było, a i na estetyce mam nadzieję też się zaważy.

Wykorzystują wolne dni poświąteczne udało się się zapanować nać garażem.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150103_152510.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	57,7 KB
ID:	297077

Opanowałem składzik drewna który prezentował się skandalicznie zajmując prawie cały garaż. Wykleiłem 3/4 garażu płytami. Pewnie byłm skończył, ale brakło mi 3 szt.
Właściwie to pierwsze w życiu przyklejone przeze mnie płyty Banał. Przećwiczyłem temat w garderobach w których niewytynkowane były ściany kolankowe. Na całych płytach poszło bardzo sprawnie. Oprawiłem drzwi do kotłowni.

W między czasie przetestowałem zawór DBV (chroniący piec przed zagotowaniem). Nie był to efekt zamierzony, a chwalić się też nie ma czym w związku z tym ograniczę się do stwierdzenia że działa. Bardzo dobrze działa

Temat kanalizacji ruszył na całego. Przetarg rozstrzygnięty, koparki w terenie. Mamy już warunki techniczne, dokumenty u projektanta (niestety stare projekty nie obejmują zakresem naszej działki). W przyszłym tygodniu będzie wszystko gotowe.

Suma szczęścia jednak w przyrodzie zawsze wychodzi na zero. Nie raz brakowało szczęścia ale dwa tematy muszę przyznać się udały - program unijny w gminie na solary oraz moja opieszałość w kopaniu szamba

Plan na najbliższe dni:
1. Szwagier szpachluje (używamy F-ki z Doliny Nidy, fizeliny a finiszowa na razie była testowo Acryl Putz jakaś gotowa - zanim się ogarnąłem to szwagier ją wyrobił )
2. Zamawiam kominek i montaż.
3. Dokończenie płytkowania kotłowni (bez drzwi nie można było zakończyć)
Tagi - katalog słów kluczowych: dolina nidy f, duraline, rigips Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze